ابداع نخستین موتور هواپیمای مافوق صوت که با سوخت جت کار می نماید

به گزارش انجمن گیگابلاگ به نقل ازاینترستینگ انجینرینگ، موتورهای انفجاری مورب در تونل شوک مافوق صوت JF-12 پکن روی زمین چند بار به طور موفقیت آزمایش شده است. به نوشته نشریه ساوث چاینا مورنینگ پست البته هیچ یک از نتایج تست های موتورهای انفجاری که با سوخت کروزن صورت گرفته، تا به امروز منتشر نشده است.

ابداع نخستین موتور هواپیمای مافوق صوت که با سوخت جت کار می نماید

محققان اطلاعات فنی مربوط به یک موتور کروزن سوز در یک گزارش منتشر نموده اند که در Journal of Experiments in Fluid Mechanics منتشر و به وسیله محققان دیگر آنالیز شده است. این تست ها در اوایل امسال میلادی اجرا شده اند.

محققان موتوری را آزمایش کردند که با ایجاد انفجار نیروی پیشرانش به وجود می آورد. این تحقیق به رهبری لیو یونفنگ مهندس ارشد انستیتو مکانیک آموزشگاه علوم چین اجرا شده است.

موتور انفجاری در مقایسه با دیگر موتورهای هواپیماهای مافوق صوت می تواند به طور ایمن تر و با قدرت بیشتری عمل کند.

مجموعه ای از انفجارها به راه می افتد. این انفجارها به سرعت روی می دهد و انرژی زیادی فراوری می نمایند که با اندازه مشخصی سوخت در مقایسه با موتورهای احتراقی موجود، انرژی بسیار بیشتری آزاد می نمایند.این امر به خصوص در سرعت های فراتر از 8 ماخ قابل توجه است.

در حال حاضر دو موشک مافوق صوت DF-17 و YJ-21 دو موشک مافوق صوت پیشرفته در چین هستند که می توانند ساختار یا کشتی در حال حرکت را هدف بگیرند و همزمان از ردیابی به وسیله بیشتر سیستم های دفاعی راداری دنیا نیز اجتناب نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ابداع نخستین موتور هواپیمای مافوق صوت که با سوخت جت کار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع نخستین موتور هواپیمای مافوق صوت که با سوخت جت کار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید