مقرون به صرفه ترین بسته ماهی پاک شده در بازار

به گزارش انجمن گیگابلاگ، خبرنگاران- قیمت ماهی قزل آلا طبق آمار در یک سال قبلی کمی بیش از 20 درصد افزایش پیدا نموده و الان خرید یک کیلو از آن حدود 110 تا 120 هزار تومان تمام می گردد. حالا اگر به جای خرده فروشی ها، سراغ بسته های یک کیلویی آماده در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها برویم، هزینه بسته بندی و پاک کردن هم اضافه می گردد و خرید بسته یک کیلویی قزل آلا تقریبا دو برابر بیشتر آب می خورد. در این مطلب سرغ مقرون به صرفه ترین بسته های ماهی پاک شده در بازار رفتیم.

مقرون به صرفه ترین بسته ماهی پاک شده در بازار

1- ماهی قزل آلا برند مهیاپروتئین را در بسته یک کیلویی حدود 202 هزار تومان می فروشند و بدنیست بدانید قیمت همین بسته ظرف یک ماه گذشته حدود 30 هزار تومان افزایش پیدا نموده است. در این بسته معمولا چهارتا ماهی قزل آلا شکم خالی را به شکل کامل یعنی با سرو دم می گذارند. از برند مهیاپروتئین به جز ماهی، انواع بسته گوشت گوسفندی و گوساله را می گردد در فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها پیدا کرد.

2- ماهی حسون پمینا را در بسته 700 گرمی حدود 97 هزار تومان می فروشند و یکی از معدود بسته هایی است که می گردد آن را زیر 100 هزار تومان خرید. در این بسته چهارتا ماهی کامل حسون را با سر و دم گذاشتند که داشتن تیغ های ریز، یکی از ویژ گی های این نوع ماهی به شمار میرود. آنطور که فروشنده ها می گویند، از همین برند پمینا بسته 500 گرمی فیله ماهی سارم که نسبت به ماهی حسون چرب تر است و گران تر فروخته می گردد، یکی دیگر از محبو ب ترین بسته های ماهی پاک شده است. این یکی را با وزن کمتر یعنی در بسته 500 گرمی تقریبا 130 هزار تومان می فروشند.

3- ماهی قزل آلا پمینا یکی دیگر از مقرون به صرفه ترین بسته های ماهی در بازار است. در این بسته که قیمت مصرف کننده آن 137 هزار و 100 تومان است، یک ماهی بزرگ قزل آلا دیده می گردد که وزنش به حدود 500 گرم می رسد. این ماهی را به شکل شکم خالی در بسته گذاشتند و داخل بسته ادویه مخصوص ماهی هم دیده می گردد. به جز بسته 500 گرمی ماهی قزل آلا شکم خالی، بسته یک کیلویی آن را هم می گردد در سوپرمارکت ها پیدا کرد که معمولا سه یا چهارتا ماهی با سایز کوچکتر داخل آن می گذارند و با قیمت 227 هزار تومان می فروشند.

4- فیله ماهی کوتر برند بیستون را در بسته 600 گرمی پارسال 122 هزار تومان می فروختند و الان قیمتش به حدود 200 هزار تومان رسیده است. با این حال یکی از مقرون به صرفه ترین بسته های ماهی پاک شده در بقالی ها به شمار میرود و معمولا در این بسته پنج یا شش تا تکه فیله ماهی کوتر وجود دارد. این ماهی را به نام ماهی باراکودا هم می شناسند و از همین برند بیستون که در حوزه ماهی و میگو فعالیت دارد، می گردد فیله ماهی هامور، فیله ماهی حلوا و فیله ماهی سیباس را در مغازه ها پیدا کرد.

5- ماهی کلیکا را مثل ماهی تن به شکل کنسرو می فروشند، اما بسته های آن را می گردد در سوپرمارکت ها و فروشگاه ها پیدا کرد. یکی از مقرون به صرفه ترین بسته های ماهی کلیکا را برند تحفه به بازار فرستاده که با وزن 500 گرم، 35 هزار و 150 تومان فروخته می گردد. ماهی های کلیکا را در بسته تحفه به شکل کامل و با سر و دم گذاشتند و معمولا در هر بسته 25 تا 30 ماهی دیده می گردد.

6- فیله سالمون شارین یکی دیگر بسته های ماهی مقرون به صرفه به شمار میرود و آن را 185 هزار تومان می فروشند. وزن این بسته که داخل آن چهار تا پنج تکه فیله سالمون ایرانی وجود دارد، به 500 گرم می رسد. البته از همین برند شارین بسته 300 گرمی فیله سالمون هم در سوپرمارکت ها وجود دارد که این یکی را با ادویه مخصوص و قیمت 150 هزار تومانی می فروشند.

7- میگو بیستون در بسته 200 گرمی با قیمت تقریبی 77 هزار تومان فروخته می گردد و می توانیم این یکی را هم جزو مقرون به صرفه ترین گزینه ها بدانیم. سایز میگو های این بسته 100 تا 150 است، مقدار متوسطی دارند و بدون پوست و رگ فروخته می شوند. در همین برند بیستون بسته 200 گرمی میگو با سایز 71 تا 90 را حدود 105 هزار تومان می فروشند.

مقرون به صرفه ترین بسته ماهی آماده

برند

نوع ماهی

وزن

قیمت

پمینا

حسون

700 گرم

97 هزار تومان

پمینا

قزل آلا

500 گرم

137 هزار و 100 تومان

بیستون

فیله ماهی کوتر

600 گرم

200 هزار تومان

مهیاپروتئین

قزل آلا

یک کیلوگرم

202 هزار تومان

تحفه

کلیکا

500 گرم

35 هزار و 150 تومان

شارین

فیله سالمون

500 گرم

185 هزار تومان

بیستون

میگو

200 گرم

76 هزار تومان

منبع: فرارو

به "مقرون به صرفه ترین بسته ماهی پاک شده در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقرون به صرفه ترین بسته ماهی پاک شده در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید