اصلاح شبکه آب و فاضلاب اهواز در دستور کار قرار گرفته است

به گزارش انجمن گیگابلاگ، جانباز گفت: اصلاح شبکه آب و فاضلاب اهواز در دستور کار واقع شده است و با نصب پمپ های قوی در پی به حداقل رسیدن آبگرفتگی در بارش های پیش رو هستیم.

اصلاح شبکه آب و فاضلاب اهواز در دستور کار قرار گرفته است

به گزارش گروه استان های انجمن گیگابلاگ از اهواز، حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: شبکه فاضلاب اهواز از 112 نقطه در حال اصلاح است و بخشی از این شبکه در گذشته دچار مشکل شده که اصلاح این شبکه در دستور کار قرار گرفته است، ضمن اینکه با همکاری شهرداری اهواز، نقاطی که در بارش ها دچار آبگرفتگی شده است، با نصب پمپ های قوی در پی به حداقل رسیدن آبگرفتگی در بارش های پیش رو هستیم.

او بیان داشت: اهواز نیار به شبکه آب های سطحی دارد و 13 تا 18 میلیون مترمکعب بارش باران پارسال در اهواز ثبت شد و این در حالی است که کل ظرفیت شبکه فاضلاب اهواز 700 هزار مترمکعب است و پروژه فاضلاب اهواز بر اساس الزام دولت باید طی سه سال به بهره برداری برسد که بر این اساس 130 میلیارد تومان ماهانه باید برای این طرح صورت شرایط گردد که برای تحقق این مهم باید این طرح در اولویت تخصیص اعتبار قرار گیرد.

محمدرضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان نیز، گفت: مصرف روزانه آب اهواز 750 هزار مترمکعب است که 457 هزار مترمکعب از کرخه، 223 هزار مترمکعب از کارون و 70 هزار مترمکعب از چاه تامین می گردد.

او با بیان اینکه پی سی آب در شهر های خرمشهر، آبادان، شادگان و دشت آزادگان طی روز های اخیر بالا رفته است و این بدان معنا است که کیفیت آب این منطقه ها کاهش و آب شور به مردم این منطقه ها می رسد، اضافه کرد: مسائل آب و فاضلاب خوزستان بسیار جدی است و با وجود جاری بودن پنج رودخانه بزرگ در استان، زیرساخت های آب و فاضلاب خوزستان به قدری با مشکل و کم کاری روبرو است که قابل مقایسه با استان های محروم نیز نیست.

کرمی نژاد بیان داشت: سیستان و بلوچستان، 20 برابر بیشتر از خوزستان تصفیه خانه فاضلاب دارد و مشکل شبکه فاضلاب و پآب های سطحی اهواز احتیاجمند توجه جدی مسئولان کشوری است و تکمیل شبکه فاضلاب اهواز به 100 هزار میلیارد ریال اعتبار احتیاج است که با اجرای این طرح کل ظرفیت فاضلاب اهواز به 500 هزار مترمکعب می رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان توضیح داد: هفت هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور اجرای طرح فاضلاب شهر اهواز برای سال جاری تخصیص یافته است که از این اندازه تا کنون تنها سه درصد آن محقق شده است و باوی، حمیدیه و اهواز احتیاجمند اعتبار خاص بودجه ای هستند و اهواز دارای 9 تصفیه خانه فاضلاب است که از این تعداد تنها 2 تصفیه خانه عملیاتی است که عمر این 2 تصفیه خانه نیزبه بیش از چهار دهه می رسد.

این مقام مسئول ادامه داد: از 24 نقطه اهواز فاضلاب وارد رودخانه کارون می گردد و حل این مشکل انباشته شده با فرایند فعلی تخصیص بودجه ممکن نیست و اهتمام جدی مسئولان کشور را طلب می نماید.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اصلاح شبکه آب و فاضلاب اهواز در دستور کار قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح شبکه آب و فاضلاب اهواز در دستور کار قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید