بارش باران در برخی استان ها، کاهش 8 تا 12 درجه ای دما در شمال شرق کشور

به گزارش انجمن گیگابلاگ، کارشناس هواشناسی گفت: از جمعه تا شنبه دما در شمال شرق کشور بین 8 تا 12 درجه کاهش خواهد یافت.

بارش باران در برخی استان ها، کاهش 8 تا 12 درجه ای دما در شمال شرق کشور

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی انجمن گیگابلاگ، با بیان این که امشب در مناطقی از گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود گفت: در روز های چهارشنبه و پنجشنبه بارش در گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی تشدید خواهد شد.

او ادامه داد:گستره بارش روز جمعه و شنبه علاوه بر گیلان و اردبیل استان های مازندران، گلستان و خراسان شاقتصادی را هم فرا خواهد گرفت.

کارشناس هواشناسی اظهار کرد: روز های پنجشنبه و جمعه در شمال آذربایجان غربی و جنوب سیستان وبلوچستان هم رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

ضیائیان شرح داد: از روز چهارشنبه تا شنبه با توجه به افزایش سرعت وزش باد دریای خزر هم مواج خواهد شد.

او شرح داد: از امشب تا اوایل هفته آینده دمای هوا بتدریج در نوار شاقتصادی کشور به طور محسوس کاهش می یابد همچنین از روز جمعه تا شنبه دما در شمال شرق کشور بین 8 تا 12 درجه کاهش خواهد یافت.

کارشناس هواشناسی گفت:طی دو روز آینده وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در نوار شرقی کشور ادامه دارد.

او تاکید کرد: همچنین روز جمعه و شنبه در نوار شرقی کشور به ویژه در شمال سیستان وبلوچستان وزش باد شدید همراه با گردوخاک رخ خواهد داد.

ضیائیان با بیان اینکه روز پنجشنبه پدیده غالب در غرب کشور وزش باد خواهد بود گفت: با توجه به پیش بینی توسعه چرخنده حاره ای در شمال اقیانوس هند و حرکت غرب سوی آن انتظار می رود روز های شنبه و یکشنبه در جنوب سیستان وبلوچستان به ویژه نوار ساحلی رگبار رعدوبرق همراه با وزش باد شدید رخ دهد طی این مدت هم دریای عمان مواج و طوفانی خواهد بود.

او درباره آب وهوای استان تهران هم گفت: فردا آسمان تهران صاف در بعدازظهر همراه با وزش باد خواهد بود .بیشترین دمای تهران به 30درجه و کمترین آن به 20 درجه می رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بارش باران در برخی استان ها، کاهش 8 تا 12 درجه ای دما در شمال شرق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران در برخی استان ها، کاهش 8 تا 12 درجه ای دما در شمال شرق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید