برنامه بنیاد ملی نخبگان در منطقه ها محروم، شناسایی استعدادهای برتر

به گزارش انجمن گیگابلاگ، ناصر باقری مقدم در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه دولت سیزدهم دو محور مردمی سازی و عدالت محوری را الگوی کار خود قرار داده است، گفت: بر این اساس بنیاد ملی نخبگان برنامه های خود را بر اساس الگوی کار دولت پیش می برد.

برنامه بنیاد ملی نخبگان در منطقه ها محروم، شناسایی استعدادهای برتر

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: بنیاد ملی نخبگان اجرای بعضی فعالیتها و برنامه های نخبگانی خودش را به نهادهای میانی مردمی واگذار می نماید و تنها نقش نظارتی و سیاست گذاری را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه درخصوص دومین محور فعالیت دولت سیزدهم نیز که مبتنی بر عدالت محوری است، برنامه استعدادیابی در منطقه ها محروم را در پیش گرفته ایم، گفت: تا به امروز بنیاد ملی نخبگان، سعی نموده دانش آموزان مختلفی را تحت پوشش قرار دهد و در این زمینه نیز استعدادیابی نموده است اما بر اساس برنامه ریزی هایی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که برای توانمندسازی به سراغ منطقه ها محروم برویم.

باقری مقدم با تاکید بر اینکه اکنون در حال استعدادیابی دانش آموزان بی بظاعت تحت پوشش کمیته امداد در منطقه ها محروم هستیم، گفت: این برنامه طوری اجرا می گردد که حتی دانش آموزانی که به مدارس روستاها هم دسترسی ندارد استعدادیابی شوند.

به گفته باقری مقدم، از میان 13 میلیون دانش آموز در سراسر کشور حتماً افرادی هستند که در این منطقه ها حضور دارند که باید شناسایی شوند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه گفت: همین روزهاست که شاهد ایجاد فرایندهای اجرایی استعدادیابی دانش آموزان بی بظاعت مستعد در منطقه ها محروم خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برنامه بنیاد ملی نخبگان در منطقه ها محروم، شناسایی استعدادهای برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه بنیاد ملی نخبگان در منطقه ها محروم، شناسایی استعدادهای برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید