تجهیز کتا بخانه های کانون با 300هزار جلد کتاب ناشران کودک و نوجوان

به گزارش انجمن گیگابلاگ ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، خرید 56 عنوان کتاب 25 ناشر فعال این حوزه در قالب طرح تمیم (تامین محتوای یک پارچه مراکز کانون) اجرا شده است تا بیش از 400هزار کودک و نوجوان عضو مراکز کانون در تابستان سال جاری بتوانند علاوه بر کتاب های کانون، آثار جدید دیگر ناشران کتاب را نیز ورق بزنند.

تجهیز کتا بخانه های کانون با 300هزار جلد کتاب ناشران کودک و نوجوان

این اقدام از سوی کانون پس از نزدیک به یک دهه وقفه انجام می گردد و هدف از آن تجهیز مراکز کانون به تازه ترین آثار حوزه نشر کتاب کودک و حمایت از ناشران آثار مناسب برای مخاطبان کودک و نوجوان اعلام شده است.

اعضای مراکز کانون از دیرباز جزو کتاب خوان ترین بچه ها و نوجوانان ایرانی بوده اند و عطش سیری ناپذیر آنان به مطالعه، ضرورت تامین کتاب های مناسب برای آنان را گوشزد می کرد.

از سویی وجود بیش از یک هزار مرکز کانون در سراسر کشور این انتظار را در ناشران ایجاد نموده بود که کانون با خریداری این آثار، هم به احتیاج مخاطبانش پاسخ بگوید هم از صنعت نشر کتاب کودک در ایران حمایت کند.

بر اساس این گزارش کتاب های خریداری شده شامل آثار حوزه خردسال، کودک و نوجوان است که از سوی کارشناسان جایزه کتاب کودک و نوجوان کانون به عنوان کتاب های مناسب این حوزه انتخاب و در قالب طرح تمیم (تامین محتوای یکپارچه مراکز کانون) در اختیار کتابخانه ها و مراکز فرهنگی هنری کانون قرار می گیرد.

قرار است این طرح به شکل فصلی ادامه پیدا کند و علاوه بر کتاب، مجموعه ای از اسباب بازی، سرگرمی و نشریات کانونی نیز به همراه کتاب های برگزیده شده در هر فصل به مراکز ارسال می گردد.

اجرای طرح تمیم از بهار 1399 در کانون پروش فکری بچه ها و نوجوانان شروع و کتاب های برگزیده جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون، خریداری و به کتابخانه های کانون سراسر کشور ارسال شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "تجهیز کتا بخانه های کانون با 300هزار جلد کتاب ناشران کودک و نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز کتا بخانه های کانون با 300هزار جلد کتاب ناشران کودک و نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید