حراج یکی از نخستین کپی های مونالیزا

به گزارش انجمن گیگابلاگ، یکی از نخستین نسخه های بازآفرینی شده تابلو نقاشی مشهور مونالیزا در یک حراجی ارائه خواهد شد.

حراج یکی از نخستین کپی های مونالیزا

به گزارش انجمن گیگابلاگ، تابلو نقاشی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی شاید مشهورترین تابلو نقاشی دنیا باشد. بر همین اساس این تابلو نقاشی از جمله آثاری است که بارها سوژه بازآفرینی شده است. بسیاری از ما می دانیم که مونالیزا در آثار هنرمندان مشهور قرن بیستم همانند اندی وارهول نمود پیدا نموده است، اما هنرمندان قرن شانزهم و هفدهم میلادی نیز علاقه زیادی به کپی کردن این تابلو نقاشی داشتند.

ده ها مورد از این کپی ها شناسایی شده اند و حالا یکی از همین کپی ها نهم نوامبر در حراجی آثار قرن نوزدهم و استادان قدیم نقاشی فرانسوی، آرت کیوریال با ارزش تقریبی 150هزار تا 200هزار یورو روانه بازار هنر خواهد شد. این نقاشی کپی به نسبت سایر کپی های مونالیزا ارزشمندتر است و علت آن هم این است که این نقاشی کپی به حوالی 1600 میلادی تعلق دارد و به وسیله نقاشان مکتب فرانسوی خلق شده است.

به احتمال زیاد این نقاشی با مشاهده نقاشی اصلی خلق شده است. مونالیزا اثر داوینچی پس از مرگ داوینچی در سال 1519 به فرانسه برده و به فرانسوای یکم فروخته شد.

چندی پیش نیز یکی دیگر از کپی های مشهور تابلو نقاشی مونالیزا در یک حراجی چندین برابر ارزش تقریبی به فروش رسید. این نقاشی کپی که بیشتر به نام ریموند هکینگ یک فروشنده آثار تاریخی در فرانسه شناخته می گردد، در یک حراجی به بیش از 10 برابر ارزش تخمین زده شده ـ یعنی به قیمت 3.4 میلیون دلار ـ فروخته شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حراج یکی از نخستین کپی های مونالیزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حراج یکی از نخستین کپی های مونالیزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید