خساست اینتل و استفاده از مقوا در پردازنده

به گزارش انجمن گیگابلاگ، یکی از دست آوردهای AMD پس از بازگشت به بازار، زیباتر شدن جعبه یا باکس پردازنده ها بود. با Ryzen Threadripper شاهد زیباتر و شکیل تر شدن باکس پردازنده ها بودیم که اینتل را هم مجبور کرد از باکس های مقوایی ساده دست بکشد. با این حال انتل خیلی زود باکس های زیبا را کنار گذاشت و دوباره به مقوا روی آورد.

خساست اینتل و استفاده از مقوا در پردازنده

پردازنده نسل نهمی Core i9-9900K اینتل و همچنین نسخه KS آن از یک جعبه 12 ضلعی نسبتاً عظیم و البته زیبا بهره می برند. این جعبه جدید تا حدی باعث خاص شدن Core i9-9900K شده بود. با این حال هیچ چیز دیگری جز خود پردازنده در این جعبه عظیم یافت نمی گردد که در نبود کولر استوک، خریدار را با یک جعبه عظیم خالی روبرو می نماید.

اخیراً اینتل با انتشار یک اعلام تغییر محصول (PCN) جدید، خبر از توقف فراوری Core i9-9900K با جعبه قدیمی داده است و به زودی شاهد عرضه آن با همان جعبه مکعبی مقوایی معمولی خواهیم بود. بر اساس PCN صادر شده، خریداران عمده تا دهم ژوئیه 2020 برای ثبت سفارش برای Core i9-9900K با جعبه قدیمی فرصت دارند و پس از تاریخ یاد شده، با جعبه مقوایی عرضه می گردد.

جالب اینکه اینتل در نسل دهم نیز به جعبه مکعبی معمولی روی آورده است و دیگر خبری از جعبه چشم نواز و البته تا حد زیادی خالی نیست.

نه تنها حمل پردازنده در جعبه های جدید آسان تر است، بلکه فراوری جعبه مقوایی برای اینتل ارزان تر هم تمام می گردد.

منبع : شهر سخت افزار

منبع: آی تابناک

به "خساست اینتل و استفاده از مقوا در پردازنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خساست اینتل و استفاده از مقوا در پردازنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید