عکس، پیدا شدن آخرین ببر تاسمانی در کمد موزه!

به گزارش انجمن گیگابلاگ، تصور می شد جسد آخرین ببر زنده تاسمانی شناخته شده برای همیشه گم شده باشد، اما محققان پوسته و اسکلت حفظ شده این حیوان را در کمد موزه ای در تاسمانی دوباره کشف کردند.

عکس، پیدا شدن آخرین ببر تاسمانی در کمد موزه!

به گزارش خبرگزاری انجمن گیگابلاگ، ببر تاسمانی، یا تیلاسین (Thylacinus cynocephalus) راه راه مانند ببر، با بدنی تا حدی شبیه سگ، در واقع یک کیسه دار بزرگ است. پستانداران کیسه ای زمانی در سراسر استرالیا یافت می شدند، اگرچه در اوایل قرن بیستم دامنه آنها به تاسمانی محدود شد.

اکنون می دانیم که بقایای آخرین اسیر تیلاسین به طور تصادفی در یک برنامه آموزشی که از مدرسه به مدرسه می رفت و به دانش آموزان در مورد آناتومی این موجودات گمشده آموزش می داد، گنجانده شد.

بخش هایی از پوست نمونه، هنوز هم خز پهنی را نشان می دهد که بچه ها اجازه داشتند آن را لمس کنند. هیچ کس متوجه نشد که آنها در آن زمان با چه چیزی دست و پنجه نرم می کردند، و در دهه 1980، جسد در آنجا نگه داشته شد و به سرعت فراموش شد.

این یک نتیجه غم انگیز برای یک زندگی غم انگیز است. تیلاسین ماده مسن تر که به طور غیرقانونی از طریق تله گیری به نام الیاس چرچیل در می 1936 دستگیر شده بود، مخفیانه به باغ وحش بوماریس در هوبارت فروخته شد، جایی که جان او تنها چند ماه بعد، در شب 7 سپتامبر در معرض خطر قرار گرفت.

در آن زمان، هیچ کس متوجه نشد که این آخرین ببر تاسمانی است که باغ وحش را زیبا می کند. در واقع، سوابق حاکی از آن است که مردم هنوز پس از سال 1936 در پی تیلاسین های وحشی بودند.

امید به یافتن یک بازمانده دیگر به این معنی بود که جسد تیلاسین نهایی در باغ وحش بوماریس مورد تجلیل یا برچسب خاصی قرار نگرفت.

رابرت پادل، روانشناس تطبیقی می گوید: سال ها، بسیاری از متصدیان و محققان موزه به جستجوی بقایای آن می پرداختند، زیرا هیچ ماده تیلاسین مربوط به سال 1936 در مجموعه جانورشناسی ثبت نشده بود، و بنابراین تصور می شد که بدن آن دور انداخته شده است.

شکار گنج اخیراً آغاز شد که پادل و کاترین مدلاک، متصدی افتخاری موزه و گالری هنر تاسمانی (TMAG) با گزارشی منتشر نشده روبرو شدند.

در گزارشی در سال 1936/1937 که از طریق تاکسیدرمیست موزه نوشته شده بود، ذکر شده بود که تیلاسین که در سال 1936 درگذشت، آخرین موجود زنده شناخته شده در نوع خود، به TMAG هدیه داده شده بود.

اما در بخش جانورشناسی موزه، جایی که محققان قبلاً آن را جستجو کرده بودند، نبود. در بخش آموزش موزه بود.

Peddle و Medlock هر دو امیدوارند که کشف مجدد آنها خاتمه به افسانه هایی که آخرین ببر تاسمانی را احاطه کرده اند خاتمه دهد.

منبع: ساینس آلرت

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس، پیدا شدن آخرین ببر تاسمانی در کمد موزه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، پیدا شدن آخرین ببر تاسمانی در کمد موزه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید