هورایزن زیرو داون بیش از 20 میلیون نسخه فروش داشته است

به گزارش انجمن گیگابلاگ، در حالی که در آستانه عرضه ی بازی هورایزن: فوربیدن وست (Horizon Forbidden West) قرار داریم، هرمن هالست، رئیس استودیوهای پلی استیشن، آمار فروش بازی هورایزن زیرو داون (Horizon Zero Dawn) را گفت.

هورایزن زیرو داون بیش از 20 میلیون نسخه فروش داشته است

طبق گفته رسمی هرمن هالست، بازی هورایزن زیرو داون توانسته در مجموع روی دو پلتفرم پلی استیشن 4 و کامپیوترهای شخصی بیش از 20 میلیون نسخه فروش کند. علاوه بر این آمار خیره کننده، هالست همچنین بیان نمود که بازیکنان بیش از 1 میلیارد ساعت به تجربه اولین ماجراجویی اِیلوی (Aloy) پرداخته اند.

آخرین باری در سال 2019 میلادی آمار فروش بازی Horizon Zero Dawn اعلام شد بود که در آن زمان سونی اعلام کرد که این اثر توانسته از مرز 10 میلیون نسخه عبور کند. آمار فعلی به ما نشان می دهد که از سال 2019 تا به امروز این بازی بیش از 10 میلیون نسخه دیگر فروش کرده که رقمی فوق العاده به شمار میرود. به خصوص اگر بخواهیم در نظر بگیریم که هورایزن زیرو داون یک عنوان کاملاً نو (آی پی نو) بود، ارزش دستاورد آن بیشتر از قبل هم می شود. به این ترتیب، هورایزن زیرو داون نه تنها تا به این لحظه بهترین فروش را میان عناوین کاملاً نو سونی در نسل هشتم تجربه کرده بلکه می توان گفت به صورت کلی در میان یکی از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 4 قرار گرفته است.

نکته مهم دیگر این است که بازی هورایزن زیرو داون در این دو سال اخیر هم برای سرویس پلی استیشن پلاس کالکشن عرضه شده، هم مدتی در سرویس PS Now قرار گرفت و هم برای مدتی دریافت آن برای تمامی کاربران رایگان بود. در واقع، با وجود همه این موارد بازی توانسته به چنین فروش فوق العاده ای دست پیدا کند. البته، عرضه بازی هورایزن زیرو داون برای کامپیوترهای شخصی هم قطعاً در فروش بیشتر این اثر تأثیر بسیار مثبتی گذاشته است.

اولین قسمت بازی هواریزن در 28 فوریه سال 2017 برای پلی استیشن 4 منتشر شد و توانست بازخوردهای فوق العاده ای را دریافت کند. بیش از سه سال بعد از عرضه بازی روی پلی استیشن 4، در تاریخ 7 اوت 2020 این اثر از طریق استیم و اپیک گیمز استور برای کامپیوترهای شخصی هم منتشر شد.

اکنون طرفداران در انتظار پیگیری ادامه ماجراجویی ایلوی در جهان بازی هورایزن هستند. بازی هورایزن فوربیدن وست قرار است در تاریخ 18 فوریه برای دو پلتفرم پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 عرضه شود. نقدها و نمرات بازی هم منتشر شده است که نشان از موفقیت فوق العاده دوباره این بازی دارد. در حال حاضر میانگین امتیاز بازی هورایزن فوربیدن وست در متاکریتیک 89 است.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ

به "هورایزن زیرو داون بیش از 20 میلیون نسخه فروش داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هورایزن زیرو داون بیش از 20 میلیون نسخه فروش داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید