چرا سفر امروزه آسانتر از گذشته است؟

به گزارش انجمن گیگابلاگ، دلایل آسانتر شدن مسافرت کردن

شاید شما از آن دسته از افرادی باشید که در دران جوانی تان، دسترسی به اینترنت نداشته اید و شاید هم نه. اگر چه مسافرت کردن در دوران گذشته، آسان بود اما مطمئنا به راحتی امروزه نبود و با آن تفاوت هایی داشت. این یک واقعیت است که افرادی که سفر نکنند، نمی توانند دید جهانی داشته باشند و هر آنچه می بینند، دنیای کوچک دورن خودشان است. این مردم نمی توانند چیزی را بپذیرند چون همه چیزی که می دانند، آن چیزی است که در اطرافشان در حال رخ دادن است. همراه خبرنگاران باشید تا ببنید چرا امروزه سفر آسانتر از گذشته است:

چرا سفر امروزه آسانتر از گذشته است؟

ایمنی بیشتر جاده ها

زمانی وجود داشت که دسترسی به زیباترین منطقه ها طبیعت به وسیله جاده ها غیر ممکن بود. اما پیشرفت ساخت و ساز باعث امن تر شدن جاده ها و ارتباط بیشتر و بهتر آنها با هم شده است.

سیستم اطلاعاتی بهتر

کافی است در مرورگرتان چرخی بزنید تا چند تا از برترین و ارزانترین راه های سفر را پیدا کنید. حتی می توانید به راحتی مقصدتان را انتخاب کنید و هزینه های آن را هم آنالیز کنید. در گذشته چنین نبود و همه کارها باید دستی انجام می شد اما امروزه با چند کلیک از راه دور می توان از همه چیز سردر آورد و برترین مقصد را انتخاب کرد.

استفاده از GPS

جی پی اس واقعا نعمتی بزرگ به خصوص برای افرادی است که در راستا یابی چندان خوب نیستند. در زمانهای قدیم اگر قرار بود جایی را می دیدید باید راه طولانی ای را سفر می کردید تا آن مکان را از نزدیک ببینید و هیچ روش دیگری هم نبود. گاهی جاده انتخابی تان ممکن بود اشتباه از آب دربیاید و باید کل آن راستا را برمی گشتید اما امروزه دیگر احتیاجی به آزمون و خطا نیست و با برنامه های ردیاب و جی پی اس به راحتی می توان به مقصد رسید.

استفاده از بلیط های الکترونیکی

در زمان های قدیم اگر می خواستید به سفر بروید، مجبور بودید چند بار چمدانتان را چک کنید تا مطمئن شوید که بلیط تان را همراهتان دارید و آن را جا نگذاشته اید. اما امروزه سیستم فارغ از برگه بازی، همه چیز را آسان تر نموده اند. شما می توانید بلیط تان را در موبایلتان ذخیره کنید و فقط در صورت احتیاج در فرودگاه از آن پرینت بگیرید.

منبع: hubpages.com

منبع: الی گشت

به "چرا سفر امروزه آسانتر از گذشته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سفر امروزه آسانتر از گذشته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید