کمک 500 هزار دلاری اوپک به ایران

به گزارش انجمن گیگابلاگ، صندوق اوپک برای مقابله با کرونا به ایران کمک 500 هزار دلاری کرد.

کمک 500 هزار دلاری اوپک به ایران

به گزارش انجمن گیگابلاگ، با پیگیری های بعمل آمده از سوی وزارت اقتصاد، کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) به ایران برای خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا از سوی این صندوق تصویب شد.

ایسنا به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی با اعلام این خبر افزود: صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) این کمک 500 هزار دلاری را در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده است تا خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا در ایران عملیاتی شود.

بر اساس این گزارش، با توجه به گستردگی و شدت شیوع کرونا در سطح جهان، وزارت اقتصاد برای دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی از بانک های توسعه ای تلاش کرده است و این کمک 500 هزار دلاری در پی اعلام آمادگی معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برای دریافت کمک های بانک های توسعه ای انجام شد.

موضوع دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی از صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID)، بانک جهانی (WB)، بانک توسعه اسلامی(IDB) و بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا(AIIB) از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران از 14 اسفند ماه 1398 در دست پیگیری است.

این گزارش می افزاید: این کمک 500 هزار دلاری در راستای حمایت از تلاش های ملی برای مقابله با ویروس کرونا انجام شه است و صندوق مذکور در مواجهه با سیل سال 1398 نیز کمک فوری مشابهی به کشورمان اعطا کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کمک 500 هزار دلاری اوپک به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک 500 هزار دلاری اوپک به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید