یک بار برای همیشه به کمدها نظم بدهید

به گزارش انجمن گیگابلاگ، نظم دادن به کمد لباس واجب است چرا که بخش مهمی از آرامش و رفاه شما در اتاق های خانه وابسته به نظم کمدها است.

یک بار برای همیشه به کمدها نظم بدهید

اگر هر بار که در کمد را باز می کنید با انبوهی از آشفتگی پارچه ای روبه رو شوید، نظم فکری و آسایش شما هم در آن فضا از دست می رود. آیا وقت آن نرسیده که به کمدهای خود نظم دهید؟ در این مطلب از انجمن گیگابلاگ به بیان نکات نظم دهی کمد لباس می پردازیم.

نکات نظم دهی کمد لباس

یکی از مسائل معمول در خانه نا منظم بودن کمدها است، حتی اگر کمدتان را کاملا مرتب کنید، چند هفته بعد کمد به حالت اولیه اش باز می شود و نامنظم می شود.

لباس های قدیمی را کنار بگذارید

شاید این کار در نگاه اول نظم دادن به کمد لباس ساده به نظر نرسد، برخی از ما عادت کرده ایم که وسایل و لباس های قدیمی را نگه داریم. بخشیدن یا کنار گذاشتن لباس ها برایمان کار آسانی نیست. اما توصیه جدی ما به شما این است که پیش از هر کاری، لباس های داخل کمد را بررسی کنید و سریعا لباس هایی که مدتی طولانی است مورد استفاده شما قرار نگرفته اند را از کمد خارج کنید.

در پی حداکثر استفاده از ارتفاع باشید

نکته ای اساسی برای استفاده بهینه از فضا در تمامی فضاهای کوچک این است که بهترین استفاده را از ارتفاع داشته باشیم. معمولا بالای کمدها که دست افراد به آن نمی رسد، فضایی بلا استفاده یا نامنظم می شود. پیشنهاد جدی ما به شما این است که اگر بالای کمدتان خالی است یا نظم خاصی ندارد، با خریدن جعبه هایی در مقدار های مختلف، سعی کنید به بهترین شکل از این قسمت استفاده کنید و نظمی پایدار به این قسمت کمد ببخشید.

استفاده از رنگ های هماهنگ از نکات نظم دهی کمد لباس

برای چوب لباسی ها و جعبه هایی که وسایلتان را در آن ها قرار می دهید رنگی خنثی و واحد انتخاب کنید. مثلا چوب لباسی هایی سفید و ساده در کنار جعبه هایی به رنگ آبی روشن. این ترکیب رنگ هماهنگ شلوغی کمد را کمتر کرده و وحدت و نظم را در آن ایجاد می کند. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب بدون این وسیله دکور خانه ناقص است! سر بزنید.

به کمدتان چند کشو اضافه کنید

اگر از قبل نظم دادن به کمد لباس در کمد کشوهایی تعبیه نشده نباید فکر کنید که هرگز نمی توانید کشوهایی در این کمد داشته باشید، کافی است کمی وقت بگذارید. کشوها در نظم بخشیدن به هر فضایی، عالی عمل می کنند.

تقسیم بندی کشوها از نکات نظم دهی کمد لباس

کار سختی پیش رو نیست، ایده های متنوعی برای تقسیم بندی کشوها وجود دارد، می توانید با استفاده از لوله هایی که بریده اید به کشو نظم بدهید، یا با چند قطعه هر کشو را به صورت دلخواه تان تقسیم بندی کنید.

برچسب گذاری کنید

شاید در نگاه اول این کار به نظرتان مفید نباشد، اما وقتی شما روی جعبه یا کشویی خاص برچسبی می زنید، ناخواسته باعث می شوید چیزی به جز آنچه که نوشته اید وارد آن بخش نشود. به عنوان مثال غیر ممکن است دستبندهای خود را در محل تعیین شده برای جوراب ها قرار بدهید. به این ترتیب نظمی خاص و همیشگی به کمدهایتان بخشیده اید.

یک آویز برای لباسی که باید آن را بپوشید داشته باشید

یک آویز پشت چسب دار به رنگ در کمد خریداری کنید و آن را روی در نصب کنید. هرروز که قصد بیرون رفتن دارید، لباسی که میخواهید بپوشید را روی آن قرار بدهید. با این کار لازم نیست هر بار در کمد را باز کنید و لباس ها را کنار بزنید تا این لباس را پیدا کنید. این کار همچنین باعث می شود دسترسی سریع تری به لباس مورد نیازتان داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب دکور اتاق پذیرایی را با این وسایل دیدنی کنید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "یک بار برای همیشه به کمدها نظم بدهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بار برای همیشه به کمدها نظم بدهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید