شروع صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری ایران در اربیل

به گزارش انجمن گیگابلاگ، صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری جمهوری اسلامی در اربیل راه اندازی شد.

شروع صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری ایران در اربیل

مرتضی عبادی، سرکنسول ایران در اربیل، با بیان اینکه ارائه آسان خدمات کنسولگری از جمله اهداف این کنندگی است، گفت:

به همین دلیل صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری جمهوری اسلامی در اربیل راه اندازی شد.

مرتضی عبادی گفت:

بدین ترتیب متقاضیان ویزا ایران می توانند با حذف مرحله حضور در کنندگی برای تسلیم درخواست با اتصال به آدرس الکترونیکی از منازل یا دفاتر اینترنتی و شرکت های گردشگری، مشخصات گذرنامه ای خود را ثبت و با همراه داشتن تصویر فرم ثبتی با یک مرحله مراجعه به کنندگی ویزا خود را دریافت کنند.

وی اضافه کرد:

کنسولگری اربیل در گذشته نیز به منظور تسهیل در اعطای ویزا، به بعضی از دفاتر مجاز در حوزه گردشگری در شهرهای بزرگ و شهرستان های دوردست اجازه داد تا به عنوان حلقه ارتباطی ویزا دریافت کنند و در عین حال با احداث سالن شهدا در محل سرکنسولگری برای آن دسته از متقاضیانی که تمایل دارند با حضور در کنندگی رأساً به اخذ ویزا اقدام کنند، فرصت لازم فراهم آورد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل در مورد زمان شروع صدور ویزای الکترونیک گفت:

مرحله آزمایشی صدور ویزا الکترونیک از هفته گذشته شروع شد و نتایج مثبت آن مورد آنالیز نهاده شد، لذا دریافت درخواست صدور ویزا از تاریخ هشتم خرداد تنها به وسیله اینترنت قابل انجام است.

ایشان بعلاوه در مورد هزینه ویزای الکترونیک گفت:

صدور ویزا الکترونیک در قیمت ویزا هیچ گونه تأثیری ندارد.

عبادی در مورد تأثیر افزایش خدمات برای متقاضیان گفت:

هرچند سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل با برنامه ریزی مناسب توانست مدت زمان تحویل ویزا را به چند ساعت در همان روز درخواست کاهش دهد، ولی عموما ضروری بود متقاضیان با دو مرحله حضور در کنسولگری یا شرکت های گردشگری در مرحله اول درخواست و گذرنامه را تحویل دهند و در حضور بعدی ویزا را اخذ کنند؛ ولی در این روش با در اختیار داشتن تصویر ثبت اینترنتی درخواست قادرند به محض حضور در کنندگی، ویزا دریافت کنند.

عبادی توضیح داد:

در ثبت اینترنتی، مشخصات اولیه به انضمام تصویر گذرنامه مورد احتیاج است و تفاوتی با هم ندارند. مدت و نوع ویزا در مرحله مراجعه شخص به کنندگی معین خواهد شد. از این رو گروه مجاز از جمله تجار و بازرگانان که از ویزا متعدد و دراز مدت استفاده می کنند، با پیشنهاد کارشناسان بخش مالی کنندگی قادر خواهند بود ویزای درازمدت اخذ کنند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "شروع صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری ایران در اربیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری ایران در اربیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید