اولین سمی که با هدف قرار دادن مستقیم RNA، باکتری ها را به راحتی نابود می نماید

به گزارش انجمن گیگابلاگ، دانشمندان دانشگاه مک مستر سمی را شناسایی نموده اند که به وسیله باکتری ها برای کشتن سایر باکتری ها به وسیله مکانیسمی که قبلاً شناخته نشده بود، استفاده می گردد.

اولین سمی که با هدف قرار دادن مستقیم RNA، باکتری ها را به راحتی نابود می نماید

این سم اولین ماده ای است که مستقیماً مولکول های RNA را هدف قرار می دهد، چیزی که این تیم به عنوان حمله کامل به سلول توصیف می نماید. پس با این مکانیسم می توان نسل نوی از آنتی بیوتیک ها را در آینده ساخت.

میکروب ها برای منابع با یکدیگر می جنگند، و گاهی اوقات سلاح هایی که آن ها علیه یکدیگر استفاده می نمایند می تواند برای فراوری آنتی بیوتیک ها استفاده گردد. بیشتر این سموم پروتئین ها یا مولکول های DNA را هدف قرار می دهند و با ایجاد اختلال در عملکرد های حیاتی، باکتری ها را از بین می برند.

اما حالا سمی به نام RhsP2 پیدا شده که به وسیله سودوموناس آئروژینوزا فراوری می گردد. در طول سه سال، محققان اثرات سم را بر روی اهداف رایج آنالیز کردند، اما هیچ فایده ای نداشت.

در نهایت، آن ها RhsP2 را در برابر RNA - مولکول های حیاتی که DNA را برای فراوری پروتئین رونویسی می نمایند - آزمایش کردند و دریافتند که هدف سم همینRNA است .

در حالی که سایر آنتی بیوتیک ها با هدف قرار دادن پروتئین های درگیر در سنتز RNA فراوری آن را مختل می نمایند،این سم ضد باکتریایی مستقیماً روی مولکول های RNA اثر می نماید.

ناتان بولن، نویسنده ارشد این تحقیق گفت: [این] یک حمله کامل به سلول است. این سم وارد هدف خود می گردد، یک مولکول ضروری مورد احتیاج برای زندگی را ربوده و سپس از آن مولکول برای مختل کردن فرآیند های طبیعی استفاده می نماید.

تحقیقات پیرامون RhsP2 هنوز در مراحل اولیه است، اما محققان می گویند با کار بیشتردر نهایت راهی را برای نسل نوی از آنتی بیوتیک ها هموار می گردد، که بسیار مهم است، زیرا ما به شدت به آنتی بیوتیک های نو احتیاج داریم.

این تحقیق در مجله Molecular Cell منتشر شد.

منبع: دانشگاه مک مستر

منبع: یک پزشک

به "اولین سمی که با هدف قرار دادن مستقیم RNA، باکتری ها را به راحتی نابود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین سمی که با هدف قرار دادن مستقیم RNA، باکتری ها را به راحتی نابود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید