ایده های برتر رویداد ملی تانا در سیستان و بلوچستان معین شدند

به گزارش انجمن گیگابلاگ، دبیر اجرایی رویداد ملی تانا در سیستان و بلوچستان از معین شدن ایده های برتر این رویداد اطلاع داد و گفت: این رویداد برای اولین بار در استان برگزار و در مجموع 90 طرح و ایده خلاقانه و نوآورانه به دبیرخانه ارسال شد.

ایده های برتر رویداد ملی تانا در سیستان و بلوچستان معین شدند

هژیر میرلاشاری در مراسم اختتامیه رویداد ملی تانا که به میزبانی سیستان وبلوچستان در زاهدان برگزار گردید اظهارداشت: از میان این طرح ها 40 مورد مربوط به حوزه کشاورزی،30 مورد آب و 20 مورد در بخش انرژی بود که در هر محور و پس از ارزیابی و داوری چهار طرح برتر انتخاب و اعلام شد.

وی توضیح داد: در بخش کشاورزی، ایده کشت سلولی مورینگا رتبه اول را کسب کرد و ایده بیوفلاک رتبه دوم و طرح های سالن های هوشمند نگهداری دام و طیور و سامانه هوشمند آبیاری زمین های کشاورزی به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند.

دبیر اجرایی رویداد ملی تانا در سیستان و بلوچستان ادامه داد: در بخش انرژی نیز ایده جاذب آلاینده های شیمیایی، فراوری کانورتور های دی سی رتبه های اول و دوم را به دست آوردند.

به گفته وی طرح دستگاه تصفیه آب قابل حمل، دستگاه تشخیص نشت لوله های آب و فاضلاب، دستگاه برطرف کدورت و حذف عوامل بیولوژیکی آب های سطحی و دستگاه کنترل هوشمند جزو 4 طرح و ایده منتخب و برگزیده در بخش آب بودند.

هژیر تاکید نمود: ایده های برتر این رویداد ملی از گرنت 500 میلیون تومانی در فاز اول حمایتی به منظور ساخت و تجاری سازی بهره مند می شوند.

انجمن گیگابلاگ سیستان و بلوچستان زاهدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ایده های برتر رویداد ملی تانا در سیستان و بلوچستان معین شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده های برتر رویداد ملی تانا در سیستان و بلوچستان معین شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید