با این کلید همه قفل ها باز می شوند!

به گزارش انجمن گیگابلاگ، فناوری های تازه، امروز کلید حل بسیاری از مسائل بشر هستند و به خوبی توانسته اند بسیاری از نیازهایی را که ما سالها به صورت سنتی رفع می کردیم را با روشی خلاقانه و بسیار آسان تر و سریع تر انجام دهند. تا همین یکی دو سال پیش، بسیاری از ما حتی برای خرید مایحتاج روزانه زندگی از این سمت شهر به آن سمت رفته و به چندین و چند مغازه و فروشگاه سر می زدیم اما امروز تغییر سبک زندگی، کمبود وقت و ترافیک شهرهای بزرگ باعث رونق گرفتن one-stop-shop ها، هایپرمارکت ها و فروشگاه های آنلاین شده که تقریبا توانسته اند همه نیازهای روزمره ما را از یک مبدأ تامین نمایند. اما سوال اینجاست که آیا این اتفاق در سایر بازارها مانند بازار مسکن هم افتاده یا خیر؟

با این کلید همه قفل ها باز می شوند!

همانطور که می دانید خرید و اجاره خانه یکی از مهمترین و بزرگترین دغدغه ها و تصمیمات مالی در طول دوران زندگی هر فردی محسوب می گردد که این مسأله خانه دار شدن را به فرآیندی سخت و حساس تبدیل نموده است. به همین علت است که افراد معمولا برای خرید و حتی اجاره خانه وسواس زیادی به خرج می دهند. این حقیقت را همه افرادی که دستکم یکبار در شهری مثل تهران در پی خانه گشته اند و برای تماشا یک آپارتمان در تهران از این سوی شهر به آن سو رفته اند، تایید می نمایند.

ایده راه اندازی one-stop-shop مسکن، پس از راه اندازی هایپرمارکت ها حالا چند سالی است که در جهان مطرح و پیاده سازی شده اما در ایران حدود 5 سال است که پرتال های املاک به شکل جدی فعالیت خود را آغاز نموده اند. تا پیش از ورود سامانه های آنلاین املاک، تمام آگهی های ملک را تنها می شد از صفحات احتیاجمندی های روزنامه یا مراجعه حضوری به آژانس های املاک پیدا می کرد.

این روش سنتی جست وجوی ملک محدودیت های خاص خود را داشت چرا که آژانس های املاک فقط مشتریان محلی را پوشش می دادند و تنها فایل های همان محله یا در خوشبینانه ترین محلات اطراف را در اختیار داشتند؛ از طرفی اطلاعات موجود در آگهی های نوشتاری و حتی مراجعه حضوری به املاک بسیار محدود بود در نتیجه افراد جویای ملک حتما باید به صورت حضوری به محل ملک مراجعه می کردند که این مساله هم بسیار زمان بر بود و هم اینکه ممکن بود وقتی به یک آژانس املاک سر می زدند، فایل متناسب و دلخواه آنها موجود نباشد.

پرتال ها و سامانه های هوشمند املاک مانند کیلید، دقیقا با آگاهی از همین احتیاجها راه اندازی شده اند. یکی از مزایای اصلی سامانه هایی مانند کیلید این است که فایل های مشاوران املاک را در معرض دید طیف وسیع تری از مشتریان قرار می گیرد. بدین ترتیب جامعه مشتریان آژانس های املاک دیگر به یک محله محدود نمی گردد بلکه افراد جویای ملک از هر نقطه از شهر یا کشور می توانند در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به سامانه کیلید فایل های مشاور املاک مورد نظر را مشاهده نمایند. فیلترهای متنوع نظیر انتخاب شهر، محله، متراژ، سن بنا، امکانات، عکس، فیلم، تور مجازی و... به مشتریان یاری می نماید تا با اطلاعات و شناخت بیشتری با مشاورین املاک تماس بگیرند. این کار هم از مراجعات غیر ضروری به آژانس های املاک یاری نموده و هم فرآیند جست وجوی ملک و انجام معاملات را هدفمندتر و موثرتر می نماید.

بعلاوه، بهره گیری سامانه کیلید از ابزارهای هوشمندی نظیر نقشه حرارتی معاملات، جست وجوی ملک روی نقشه در یک محدوده معین، واقعیت افزوده (AR) و سیستم برآورد هوشمند قیمت ملک با استفاده از کد پستی 10 رقمی، نه تنها تمام احتیاجهای افراد جویای ملک را رفع می نماید بلکه افرادی که در پی سرمایه گذاری یا تبدیل به احسن ملک خود هستند نیز می توانند املاک مشابه و متناسب به بودجه خود و فرصت های ویژه سرمایه گذاری را نیز مشاهده نمایند.

اطلاعات دقیق، کلید سرمایه گذاری هوشمندانه و درست در بازار مسکن

حجم پول و سرمایه در گردش بازار مسکن اهمیت این کالا را هم به عنوان یک کالای مصرفی و هم به عنوان یک سرمایه به خوبی نشان می دهد. بنابراین، فرصت ها و تهدیدهای این بازار نیز بسیار بیشتر از بازارهای دیگر است. در نتیجه، اتخاذ یک تصمیم درست در بازار مسکن هم می تواند آینده ای سودآور و مطمئن تر را رقم بزند و هم ریسک های موجود در این بازار مهم و حساس را به حداقل برساند. کشف و استفاده از فرصتهای بازار مسکن، تنها با یاری داده ها و اطلاعات دقیق و صحیح امکانپذیر می گردد. در صورت عدم دسترسی به این اطلاعات دقیق و به روز، سرمایه گذاران در حوزه مسکن باید همیشه با تحلیل های مبتنی بر احساسات، برداشت و درک شخصی، از بازار شناخت پیدا نموده و با یاری آن رفتار آینده این بازار را پیش بینی نمایند که همین رفتار، سرمایه گذاری در مسکن را به یک سرمایه گذاری پر ریسک تبدیل می نماید.

سامانه هوشمند املاک کیلید، با توجه به اهمیت این اطلاعات برای افراد جویای ملک و سرمایه گذاران مسکن، واقعیتهای روز در بازار مسکن را منعکس نموده و در اختیار کاربران قرار می دهد. مالکان، متقاضیان و سرمایه گذاران حوزه مسکن می توانند به یاری کیلید و ابزارهای علمی و دقیق آن، تحلیل درستی از روند بازار مسکن داشته باشند.

شاخص کیلید برترین راهنمای سرمایه گذاری مسکن

برای سرمایه گذاری در مسکن، اطلاع از املاک اکازیون، محلات پرطرفدار برای خرید یا اجاره، منطقه ها پر معامله و آینده دار، نه تنها برای سرمایه گذاران مسکن بلکه برای افراد جویای ملک نیز بسیار حیاتی و مفید است.

از آنجا که ملک مانند سهام، سکه و ارز یک کالای همگن نیست و در تمام منطقه ها رفتار مشابه ندارد، بنابراین روند تغییرات قیمت برای خانه ها به تناسب متراژ و سن بنا و ده ها عامل دیگر فرق دارد.

بسیاری از تحلیلگران و متخصصان حوزه اقتصاد مسکن معتقدند شاخص های قیمتی موجود از دقت بسیار پایینی برخوردار هستند و برای شناخت رفتار درست و پیش بینی آینده بازار شیوه درستی محسوب نمی شوند بنابراین برای تصمیم درست تر در حوزه مسکن احتیاج به ارائه یک شاخص دقیق تر وجود دارد.

با توجه به این احتیاج جدی، کیلید برای اولین بار در ایران، شاخص قیمت مسکن را با یاری روش های آماری و محاسباتی پیشرفته عرضه نموده و نتایج حاصل را تحت عنوان شاخص کیلید در اختیار کاربران خود قرار داده است. شاخص کیلید یکی از مهمترین و با ارزش ترین اطلاعاتی است که در اختیار افراد جویای ملک و سرمایه گذاران مسکن قرار می گیرد؛ این شاخص برمبنای جدیدترین آمارها و مطالعات اقتصاد مسکن محاسبه شده و تغییرات و رفتار بازار مسکن را به درستی تجزیه و تحلیل می نماید و به راحتی می توان روند رشد معاملات و قیمت ها را از هفت سال گذشته تا امروز به تفکیک محله، منطقه، متراژ و سن بنا مشاهده کرد؛ این شاخص، به علت اینکه از داده های روز بازار و معاملات واقعی و ثبت شده تهیه می گردد مرجع قابل اعتماد و بسیار دقیق تری برای سنجش رفتار بازار و پیش بینی آینده است.

منبع: همگردی

به "با این کلید همه قفل ها باز می شوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این کلید همه قفل ها باز می شوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید