برترین زمان سفر به وان

به گزارش انجمن گیگابلاگ، برترین زمان سفر به وان

شهر وان در ترکیه به علت نزدیکی با ایران یکی از مقاصد مجذوب کننده گردشگری برای ایرانیان است؛ به طوری از مسیرهای زمینی نیز می توان به راحتی به این شهر سفر کرد و از گشت وگذار و خرید در وان، همانند دیگر شهرهای ترکیه لذت برد. اگر دوست دارید بدانید برترین زمان سفر به وان چه موقع است با خبرنگاران همراه شوید.

برترین زمان سفر به وان

شهر وان در شرق دریاچه وان واقع شده است و ارتفاعش از سطح دریا زیاد است. این شهر با داشتن 1640 متر از سطح دریا و قرار گرفتن در میان کوه ها، آب و هوایی سرد و سخت دارد؛ زمستان ها طولانی و بسیار سرد است و تابستان کوتاه. اواسط پاییز تا اواخر زمستان اغلب دمای هوا شب ها به زیر صفر می رسد. بهار و تابستان اما کم کم سرما جای خود را به هوایی ملایم و مطبوع می دهد. در گرم ترین روزهای تابستان به ندرت هوا بالای 30 درجه می رود به طوریکه اغلب روزها حتی در تابستان دمای هوا در گرم ترین ساعات روز هم به 30 درجه نمی رسد.

اگر قصد سفر سرگرمیی به وان ترکیه را دارید فکر سفر در زمستان را از سر به در کنید؛ زیرا سرمای شدید شهر گشت و گذار و سرگرمی را برای شما غیرممکن می نماید. حتی اوایل بهار هم هوا سرد است و اگر می خواهید در ماه های ابتدایی بهار به وان سفر کنید باید لباس گرم همراه خود داشته باشید. اما اواخر بهار و اوایل تابستان برترین زمان سفر به وان است؛ هم از طبیعت زیبای دریاچه لذت خواهید برد و هم می توانید در شهر به راحتی به گشت وگذار بپردازید.

منبع: فلای تودی

به "برترین زمان سفر به وان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان سفر به وان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید