توصیه جامعه پرستاری به واکسینه نشده ها؛ مهم ترین ابراز پیشگیری از کرونا واکسیناسیون است

به گزارش انجمن گیگابلاگ، تهران (پانا) - دبیرکل خانه پرستار می گوید افراد واکسینه نشده و آن دسته از افرادی که هنوز واکسیناسیون خود را تکمیل نکرده اند به کادر درمان کمک کنند و هر چه سریعتر برای واکسینه شدن در برابر بیماری کرونا اقدام کنند.

توصیه جامعه پرستاری به واکسینه نشده ها؛ مهم ترین ابراز پیشگیری از کرونا واکسیناسیون است

محمد شریفی مقدم در گفت وگو با پانا با اشاره به ضرورت تکمیل واکسیناسیون کرونا اظهار کرد: کرونا یک بیماری نوپدید و ناشناخته است و هنوز ابعاد مختلف آن به صورت کامل برای صاحب نظران، کارشناسان و دانشمندان باز نشده است و هنوز درمانی برای کرونا وجود ندارد و تنها راه آن پیشگیری و واکسیناسیون است. اساس کار مقابله با ویروس ها از جمله کرونا نیز پیشگیری است و از آنجا که درمانی ندارد پیشگیری بسیار اهمیت دارد و علاوه بر اینکه مردم باید پروتکل ها را رعایت کنند، فرایند واکسیناسیون نیز باید تکمیل شود.

دبیرکل خانه پرستار شرح داد: با توجه به اینکه اکنون واکسن کرونا به وفور در اختیار است و هر کسی بخواهد، می تواند واکسینه شود بنابراین توصیه این است که مردم ضمن اینکه توصیه های بهداشتی را رعایت می کنند، به کادر درمان نیز کمک کنند و هرچه سریعتر برای واکسینه شدن اقدام کنند زیرا واکسینه شدن می تواند به مسئولان بهداشت و درمان و پرستاران کمک کند. اگر مردم واکسینه نشوند باعث می شود که مقدار مراجعه به بیمارستان ها بیشتر شود.

پرستاران بعد از 6 پیک کرونا خسته هستند و بیش از این توان ندارند بنابراین افراد واکسینه نشده هرچه سریعتر نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند تا جامعه ایمن شود

تعداد پرستاران در کشور، یک دوم حداقل استانداردهای جهانی است

وی ادامه داد: نیاز بیماران کرونایی به مراقبت است و کار مراقبت بر عهده پرستاران قرار گرفته است و از آنجا که تعداد پرستاران در کشور، یک دوم حداقل استانداردهای جهانی است بنابراین هرچه پرستاران تلاش کنند، بیماران بیش از 50 درصد مراقبت هایی که باید دریافت کنند را دریافت نمی کنند و فشار کار پرستاران بیشتر می شود و مردم دچار خسارت می شوند که این خسارت می تواند حتی مرگ و میر باشد.

علت کاهش بستری ها در پیک ششم، واکسینه شدن بخش بزرگی از جامعه است

شریفی مقدم تاکید کرد: اگر بخواهیم خسارت ناشی از کمبود پرستار را به مردم و بیماران کم کنیم، باید بحث پیشگیری از بیماری مد نظر قرار بگیرد و فراموش نکنیم که مهم ترین ابراز پیشگیری واکسیناسیون است. هانطور که اکنون نتیجه واکسیناسیون در کشور را مشاهده می کنیم به طوری که تعداد مبتلایان به اُمیکرون به مراتب از پیک های قبلی بیشتر است اما مقدار بستری ها کمتر است و علتش هم واکسینه شدن بخش بزرگی از جامعه است.

دبیرکل خانه پرستار همچنین به افرادی که هنوز دُز اول و دوم خود را دریافت نکرده اند توصیه کرد که پرستاران بعد از 6 پیک کرونا خسته هستند و بیش از این توان ندارند بنابراین افراد واکسینه نشده هرچه سریعتر نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند تا جامعه ایمن شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "توصیه جامعه پرستاری به واکسینه نشده ها؛ مهم ترین ابراز پیشگیری از کرونا واکسیناسیون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه جامعه پرستاری به واکسینه نشده ها؛ مهم ترین ابراز پیشگیری از کرونا واکسیناسیون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید