فعالیت حضوری مهدهای کودک و آموزشگاههای آزاد از 14 فروردین

به گزارش انجمن گیگابلاگ، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت که از 14 فروردین ماه، تمام حوزه های آموزشی اعم از مدارس، مهدکودک ها و پیش دبستانی ها، کلاس های تقویتی و آکادمی های زبان خارجی دایر می گردد.

فعالیت حضوری مهدهای کودک و آموزشگاههای آزاد از 14 فروردین

به گزارش انجمن گیگابلاگ، احمد محمودزاده در تماسی تلفنی با اخبار سراسری شبکه اول سیما، با بیان اینکه دوسال از زمان فراگیری کرونا گذشته و این بیماری نظام های آموزشی را با مشکل روبرو نموده است گفت: کرونا نابرابری های آموزشی و بحران های موجود به ویژه در حوزه آسیب های اجتماعی، فرهنگی و روحی و روانی را تشدید کرد و به رشد اجتماعی بچه ها آسیب زد.

وی اضافه نمود: امروز در بیشتر کشورهای جهان مدارس باز هستند. در اروپا به جز بوسنی و هرزگوین، در آفریقا به جز لیبی، در آسیا به جز ایران، هند، عربستان و بنگلادش و بعلاوه در آمریکا تقریبا بیشتر مدارس باز هستند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه قرار است در جمهوری اسلامی ایران هم این بازگشایی انجام گردد گفت: از ماههای قبل آموزش و پرورش برنامه ریزی های لازم را انجام داده و با همکاری سایر عناصر موثر از 14 فروردین کلاس های به صورت حضوری برگزار خواهد شد. بر اساس بخشنامه ابلاغی به کل کشور قرار است به جز دانش آموزانی که بیماری خاص دارند یا درگیر کرونا هستند، سایر دانش آموزان در کلاس های درس حضور داشته باشند. اگر دانش آموزی نتوانست بنا به دلایل ذکر شده به مدرسه بیاید از بستر شاد آموزش را دنبال می نماید که البته موقت خواهد بود و انتظار داریم پس از بهبودی به مدرسه بازگردد.

وی درباره رعایت نکات بهداشتی به ویژه فاصله گذاری اجتماعی گفت: دانش آموزان دوره متوسطه واکسن زده اند و نیازی به رعایت حتمی فاصله چندمتری نیست. ضمن انکه امکان تهویه کلاس به ویژه در فصل بهار فراهم است و به طور کلی نگرانی از بابت فاصله اجتماعی نیست؛ ضدعفونی مدارس نیز صورت گرفته است.

محمودزاده با اشاره به اینکه تامین سرویس مدارس با هماهنگی انجمن اولیا و مربیان مدارس انجام می گردد گفت: در بحث سرویس مدارس انتظار داریم با همکاری اولیا و انجمن اولیای و مدرسه این اتفاق انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فعالیت حضوری مهدهای کودک و آموزشگاههای آزاد از 14 فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت حضوری مهدهای کودک و آموزشگاههای آزاد از 14 فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید