خبرنگاران دولت انگلیس ناگزیر به تمدید بسته حمایت اقتصادی کرونا شد

به گزارش انجمن گیگابلاگ، لندن- خبرنگاران- همزمان با نوسانات آمار شیوع کرونا (کووید-19) در انگلیس، وزیر دارایی این کشور برای جبران خسارت های اقتصادی برآمده از این بحران، بسته حمایت اقتصادی ویژه دولت را چهار ماه دیگر تمدید کرد.

خبرنگاران دولت انگلیس ناگزیر به تمدید بسته حمایت اقتصادی کرونا شد

ریشی سوناک روز سه شنبه با ایراد سخنانی در مجلس عوام گفت که دولت تا ماه اکتبر (مهر/آبان) به پرداخت حقوق افراد شاغلی که به دلیل کرونا خانه نشین شده اند ادامه می دهد.

وی افزود که دولت از دو ماه دیگر، هزینه اجرای این طرح را با شرکت های تجاری تقسیم خواهد کرد تا افراد شاغل بتدریج به محل کار خود بازگردند.

وزیر دارایی انگلیس همچنین این فرضیه را که تمدید طرح یادشده سنت بدی را در جامعه پایه گذاری می کند، رد کرد و افزود که شرایط کشور باعث شده تا کسب وکارها ناگزیر تعطیل شده و افراد در خانه بمانند.

سوناک ابراز امیدواری کرد که آمار کرونا تا ماه اکتبر آینده کاهش یافته و به این ترتیب بسته مالی ویژه دولت نیز تا آن زمان متوقف خواهد شد.

دولت انگلیس برای جبران زیان های مالی ناشی از کرونا 330 میلیارد پوند بودجه اختصاص داده که بر اساس آن علاوه بر اعطای وام های اضطراری، تا سقف 80 درصد یا حداکثر 2500 پوند از حقوق ماهانه افراد شاغل را پرداخت می کند.

با این حال، گزارش ها حاکی است که دولت برای تأمین اعتبار آن با مسائل جدی روبرو و به فروش اوراق قرضه متوسل شده است.

بنا به گزارش وزارت دارایی انگلیس، بیش از 7.5 میلیون شاغل در انگلیس به دلیل بحران کرونا خانه نشین و به دریافت کمک هزینه دولت متوسل شده اند. همچنین یک میلیون و 500 هزار نفر برای دریافت کمک هزینه بیکاری، از آغاز قرنطینه تا به امروز درخواست داده اند.

در این مدت 25 درصد شرکت های تجاری در انگلیس، فعالیت های خود را متوقف کرده و 500 هزار شرکت برای پرداخت حقوق کارکنان خود به کمک هزینه های دولت متوسل شده اند.

تحقیقات صورت گرفته از سوی نهادهای مستقل در انگلیس نشان می دهد که خسارت های مالی ناشی از کرونا فراتر از پیش بینی وزارت دارایی و بسته حمایت مالی دولت این کشور است.

وزیر دارایی انگلیس چندی پیش نیز در سخنانی اوضاع مالی کشور را بسیار وخیم توصیف کرده و هشدار داده بود که ممکن است وضع از آنچه هست، دشوارتر شود.

وی افزوده بود؛ هرچند مساعدت مالی دولت تا به امروز مشاغل و شرکت ها را از مرز ورشکستگی نجات داده اما منابع دولت محدود است و قادر به نجات تمام کسب و کارهای کشور نیست.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس یکشنبه گذشته، ناگزیر محدودیت های تردد افراد شاغل به محل کار را با هدف به حرکت درآوردن چرخه های اقتصاد کشور، آسان کرده است. این در حالی است که آمار شیوع کرونا در انگلیس همچنان نوسان دارد و این کشور پس از آمریکا دارای بالاترین آمار قربانیان کرونا در سراسر جهان است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دولت انگلیس ناگزیر به تمدید بسته حمایت اقتصادی کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دولت انگلیس ناگزیر به تمدید بسته حمایت اقتصادی کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید