خودروی برقی چری که احتمالا وارد ایران نخواهد شد!

به گزارش انجمن گیگابلاگ، کمپانی چینی چری این روز ها مشغول توسعه محصولات نو است. یکی از این محصولات شاسی بلندی با پیشرانه تمام الکتریکی است.

خودروی برقی چری که احتمالا وارد ایران نخواهد شد!

به گزارش دیجیاتو، کمپانی چینی چری این روز ها مشغول توسعه محصولات نو است. یکی از این محصولات، شاسی بلندی با پیشرانه تمام الکتریکی است که به زودی معرفی خواهد شد.

برای استقبال از این مدل، چری چند تیزر منتشر نموده است و با دقت در این تیزر ها می توان متوجه شد که تازه ترین خودروی برقی چینی ها، به احتمال زیاد در کلاس شاسی بلند های سایز میانه قرار خواهد گرفت، اما با توجه به قیمت زیاد خودرو های برقی سایز میانه و نبود زیرساخت های لازم برای شارژ خودرو های برقی، بعید است که در آینده نزدیک شاهد عرضه سری محصولات برقی چری در ایران باشیم.

در حال حاضر پروژه شاسی بلند الکتریکی چری با کد eQ 7 شناخته می گردد. نشریات محلی ادعا می نمایند نتیجه نهایی این پروژه در نیمه دوم سال 2023 رونمایی خواهد شد. اگر این ادعا درست باشد، باید حداقل شش ماه تا زمان معرفی مدل مذکور منتظر بمانیم.

چری eQ 7 ادامه دهنده راه eQ 5

تیزر های اخیر چری نشان می دهند eQ 7 در نمای جانبی شباهت زیادی به مدل eQ 5 دارد. شاید بدانید این مدل را که در سال 2020 معرفی گردید، استودیوی طراحی پینین فارینا خلق نموده است. فیس لیفت آن هم سال جاری به وسیله چری پرده برداری شد.

تصویر بالا: چری eQ 5، تصویر پایین: چری eQ 7

حاشیه های کرومی اطراف پنجره، لبه زاویه دار گلگیر ها و خط شانه ضخیم بعضی از ویژگی های eQ 7 در نمای جانبی هستند که از eQ 5 الگوبرداری شده اند. اما در نمای روبه رو ظاهراً شرایط متفاوت خواهد بود و به نظر می رسد خطوط و اشکال موجود در این قسمت متفاوت از eQ 5 هستند. این مدل نو به احتمال زیاد از چراغ های اصلی دو تکه که این روز ها خیلی رواج پیدا نموده اند، سود خواهد برد.

با توجه به بهره مندی از پیشرانه تمام الکتریکی، چری eQ 7 فاقد جلوپنجره مشبک خواهد بود. در عوض سپر آن به ورودی های هوای بزرگ تر مجهز خواهد شد. در تیزر های چری، خبری از نمای عقب نیست، بنابراین می توان حدس زد که چراغ های اصلی آن در ارتفاعی بالا نصب شده اند و ساختاری سرتاسری خواهند داشت. شیب زیاد شیشه عقب دیگر نکته ای است که با دقت در تصاویر مبهم موجود، می توان به آن پی برد.

پیش بینی می گردد چری eQ 7 همچون نسخه فیس لیفت eQ 5 با بدنه تمام آلومینیومی فراوری گردد. علاوه بر این، انتظار می رود eQ 7 به آخرین تکنولوژی ها در زمینه سیستم های کمکی راننده و فناوری های دیجیتال مجهز باشد.

شایان ذکر است سری eQ جزو محصولات پیشرفته و مدرن چری محسوب می گردد. این سری که با شنیدن نام آن شاید به یاد سری EQ مرسدس بنز بیفتید، به مدل های الکتریکی اختصاص دارد.

منبع: فرارو

به "خودروی برقی چری که احتمالا وارد ایران نخواهد شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی برقی چری که احتمالا وارد ایران نخواهد شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید