دولت نمی خواهد مشکل استقلال و پرسپولیس حل گردد، AFC حُسن نیت ندارد

به گزارش انجمن گیگابلاگ، داریوش مصطفوی در مورد مهلت پنج روزه کنفدراسیون فوتبال آسیا به استقلال و پرسپولیس برای حل مسائل و خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا، گفت: کمیته استیناف و کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای کمیته هایی با اختیار تام هستند و با فدراسیون فوتبال برخوردی ندارند. فدراسیون فوتبال در شرایط فعلی بیشترین همکاری را با باشگاه ها بخصوص استقلال و پرسپولیس داشته است. عزیزی خادم (رئیس فدراسیون) حتی در جلسه ای که داشتیم سفر این دو باشگاه به لیگ قهرمانان آسیا را متقبل شد.

دولت نمی خواهد مشکل استقلال و پرسپولیس حل گردد، AFC حُسن نیت ندارد

وی اضافه نمود: کار کمیته های بدوی و استیناف این است که تمام اطلاعاتی که از طرف کنفدراسیون داده می گردد در اختیار این باشگاه ها بگذاریم. اینجا بحث دو مطلب است. یا باشگاه ها کم کاری نموده باشند یا کل دولت کم کاری نموده باشد. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دولتی هستند و رئیس مجمع آنها، وزیر ورزش است. چه سلطانی فر، چه سجادی و چه علی آبادی؛ هرکسی می خواهد وزیر باشد. این اشکال بسیار بزرگی است که بارها کنفدراسیون آسیا به ما گفت و ما هم اعلام کردیم. دلمان نمی خواهد این مشکل حل گردد. رُک می گویم؛ دولت نمی خواهد این کار انجام گردد.

رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای در مورد جزئیات مسائل سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و گل گهر تاکید نمود: گل گهر جزو این برنامه نیست و کامل ترین و بی نقص ترین پرونده را داشته است.

مصطفوی درباره اینکه نام گل گهر هم در کنار استقلال و پرسپولیس آمده است، توضیح داد: اشتباه نموده اند.

وی با اشاره به مسائلی که پرسپولیس اخیراً در پرونده مربی آرژانتینی آن را برطرف کرد، اضافه نمود: باشگاه پرسپولیس با خواکین و کالدرون تسویه حساب کرد ولی این را در مدارک فرستاده اند. یک موقع کنفدراسیون حُسن نیت داشت و اینها محبت آمیز حل می شد. احساسم این است که کنفدراسیون امروز حسن نیت ندارد. تمام آنچه اخطار دادند به باشگاه ها گفتیم و آنها هم زحمت کشیدند. یک جاهایی نمی گردد. آجورلو و صدری چطور 300 میلیارد بدهی اقتصادیاتی بدهند؟

مصطفوی که با شبکه خبر تبادل نظر می کرد، در مورد اینکه گفته بودند حضور استقلال و پرسپولیس در آسیا مشروط است، یادآور شد: هنوز سه ماه تمام نشده است. در ماده 8 بند 30 آمده است که می توانید جریمه، تعلیق یا کارهای دیگری کنید. طبق آن ماده گفتیم برای باشگاه های فولاد، پرسپولیس، استقلال، گل گهر، سپاهان و تراکتور که نبض حیات ورزش هستند، یک مهلتی بدهیم و در اختیار کمیته استیناف بود. جلسات متعدد برگزار کردیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا مشکل استقلال و پرسپولیس پنج روزه حل می گردد؟ اظهار کرد: باید فردا جلسه بگذاریم. کنفدراسیون بیخود نگفته است. اینجا دو حریف داریم؛ حریفان داخل و حریفان خارج. کنفدراسیون حریف ما نیست بلکه یاری ما است ولی داخل ما مسائلی است و اطلاعاتی می دهند که غلط است. فردا جلسه داریم. امیدوارم با حضور آدم های حقوقی و اقتصادی بتوانیم کار را یک جور جمع و کنفدراسیون را قانع کنیم و اگر ایرادی هم هست درست کنیم. مالکیت مشترک و اینکه از باشگاه های ما اقتصادیات کلان می گیرند، دو مشکل اصلی است. هدفمان این است طرفدار لطمه نخورد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دولت نمی خواهد مشکل استقلال و پرسپولیس حل گردد، AFC حُسن نیت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت نمی خواهد مشکل استقلال و پرسپولیس حل گردد، AFC حُسن نیت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید