راه اندازی خط فراوری تونل های سلامت، هدف اصلی قطع زنجیره کروناست نه منفعت اقتصادی و تجاری

به گزارش انجمن گیگابلاگ، مدیرعامل واحد فناور پرداز طب مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر از راه اندازی خط فراوری دستگاه تونل های سلامت در این واحد دانشگاهی اطلاع داد.

راه اندازی خط فراوری تونل های سلامت، هدف اصلی قطع زنجیره کروناست نه منفعت اقتصادی و تجاری

محمد مهدی دخت در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری انجمن گیگابلاگ در خمینی شهر درباره ساخت دستگاه تونل سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر اظهار کرد: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با هدف ارتقای ضریب امنیت بهداشتی ساختمان بیمارستان ها، سازمان ها، مجموعه های اداری و مجتمع های کارگاهی و مسکونی و ورودی معابر عمومی در سطح شهر، خط فراوری تونل سلامت راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: به همراه چند تن از همکاران در واحد فناور پرداز طب مرکز رشد فناوری های نوین فراوری و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با خلاقیت و ابتکار و در ظرف کمتر از پنج شبانه روز، دستگاه ضدعفونی کننده قابل نصب در ورودی ساختمان ها را طراحی و فراوری کردیم.

مدیرعامل واحد فناور پرداز طب مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با اشاره به سهولت نصب و جابه جایی آسان این دستگاه مطرح نمود: تونل سلامت طراحی شده توسط این واحد فناور، دارای موتور و سازه ساده و قطعات آن کاملاً ایرانی و بومی و بدون پیچیدگی خاص است و با توجه به حجم متناسب آن، قابلیت نصب در ورودی و خروجی همه ساختمان ها و معابر عمومی را دارد.

تونل های سلامت به دستگاه تنفسی افراد آسیبی نمی رساند

سرپرست تیم فنی فراوریکننده تونل سلامت نیز به خبرنگار انجمن گیگابلاگ گفت: این دستگاه دارای سنسور آب پاشی به طول سه متر است که افراد به محض ورود در تونل با حساسیت سنسور حرکتی آن به طور تمام قد با پاشیدن مایع مخصوص و استاندارد ضدعفونی می شوند و نحوه کار این دستگاه به نوعی طراحی شده که حتی کف کفش افراد نیز ضدعفونی می گردد.

حامد فانی مایع مورد استفاده را هیپوکلرید سدیم یک درصد مخلوط در آب مطرح نمود و اضافه کرد: این مایع برای پوست بدن ضرری نداشته و به دستگاه تنفسی افراد آسیبی وارد نمی کند.

آمادگی واحد خمینی شهر برای ارسال تونل سلامت به سراسر کشور

علی حیدری معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر نیز از ظرفیت فراوری انبوه این دستگاه در این واحد دانشگاهی اطلاع داد و مطرح نمود: مرکز رشد فناوری های نوین فراوری و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی این دانشگاه آمادگی ثبت سفارش و تحویل این دستگاه را در سراسر کشور دارد.

به گزارش انجمن گیگابلاگ، دستگاه تونل سلامت فراوری شده در واحد فناور پرداز طب مرکز رشد فناوری های نوین فراوری و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در مقایسه با مشابه داخلی و خارجی آن دارای قیمت مناسب تری بوده که فقط برای یاری به قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا فراوری شده و منفعت اقتصادی و تجاری برای ساخت آن وجود نداشته است.

4121/4062/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "راه اندازی خط فراوری تونل های سلامت، هدف اصلی قطع زنجیره کروناست نه منفعت اقتصادی و تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی خط فراوری تونل های سلامت، هدف اصلی قطع زنجیره کروناست نه منفعت اقتصادی و تجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید