مایلی کهن: فرهاد مجیدی با شاه فالوده نمی خورد چه برسد به من!

به گزارش انجمن گیگابلاگ، محمد مایلی کهن تبادل نظر جدیدی انجام داده و از شرایط خودش و پرسپولیس صحبت نموده است.

مایلی کهن: فرهاد مجیدی با شاه فالوده نمی خورد چه برسد به من!

به گزارش خبرآنلاین؛ محمد مایلی کهن از اولین مربیان جوان و نسل نو در فوتبال کشورمان بود که زیرساخت ها و پایه های تیم قابل احترام و فراموش نشدنی 98 را طراحی کرد. نیمی از شاگردان او درآن مقطع از پیروز ترین مربیان حال حاضر فوتبال ایران هستند. از یحیی گل محمدی بگیرید تا فرهاد مجیدی و خیلی های دیگر. او این روز ها فارغ از هیاهوی فوتبال در شهر انزلی مقیم شده است.

هرچند به قول خودش مشغول استراحت است، اما همچنان قلبش به عشق تیم شهرش ملوان می تپد، همچنان پیگیر بازسازی استادیوم تختی انزلی است. مایلی کهن اظهار داشت دلش برای مربیگری تنگ شده است. اما ترجیح می دهد دیگر در این جهان مربیگری نکند. خواندن حرف های محمد مایلی کهن با روزنامه گل خالی از لطف نیست:

همچنان دور از فوتبال و مربیگری هستید. برای شخصی مثل شما که به نوعی عمرتان را در این مسیر گذراندید سخت نیست؟

به هرحال شرایط طوری است که احساس می کنم باید استراحت کنم. همانطور که می دانید بعد از انجام عمل جراحی قلب باز، پزشکان توصیه کردند، استرس و فشار ناشی از هیجان برایم خوب نیست. ما هم حرف این عزیزان راگوش کردیم و دور و بر مربیگری راخط کشیدیم.

دلتان برای نیمکت داغ مربیگری تنگ نشده؟

خیر. انقدر کار کردیم تا استرس، قلبمان را شکست! در این جهان که دیگر مربیگری نخواهم کرد. شاید در آن جهان مربیگری کنم!

امیدواریم به زودی زود شما را در قامت مربیگری ببینیم. به هرحال شما بخشی از تاریخ فوتبال ایران هستید و بدون اغراق، وجود امثال شما که صرف نظر از مباحث فنی به اخلاقیات هم توجه دارید قابل اهمیت است.

خواهش می کنم؛ شما لطف دارید. مربیان خوب و جوانی داریم که زحمت خودشان را می کشند و پیروز هم هستند، هم فنی خوب هستندو هم اخلاقی. برای تک تک این عزیران آرزوی پیروزیت می کنم.

درحال حاضر و با دوری از فوتبال، مشغول چه کاری هستید؟

الان دوماه است که در شهر انزلی هستم. در کنار مردم فوتبال دوست و فوتبال فهم انزلی. هوا هم خوب است و گاهی اوقات هم به هیات فوتبال انزلی می روم و بادوستان گپ و گفتی داریم. پیگیر شرایط استادیوم انزلی هم هستیم تا بهتر از قبل گردد.

تیم شهرتان هم در لیگ خوب نتیجه گرفته است.

بله. خوشبختانه نسبت به شرایط تیمی در جدول خوب نتیجه گرفتند و به کارفنی و بازیکنان این تیم خسته نباشید می گویم. امیدوارم در ادامه رقابت های لیگ هم بتوانند نتایج خوبی بگیرند.

کلا بازی های لیگ را می بینید؟

بله. تا آنجا که بتوانم دنبال می کنم.

عملکرد پرسپولیس را چطور ارزیابی می کنید؟

خوب کارکردند. به یحیی و شاگردانش تبریک می گویم. امیدوارم به نتایج خوبشان ادامه بدهند، اما پرسپولیس در لیگ سال جاری از زمانی تیم شد که لوکادیا رفت. پرسپولیس تازه دارد 11 نفره بازی می نماید. وقتی لوکادیا بود، تیم یحیی 10 نفره بود. الان پرسپولیس، شکل تیم به خود گرفته است، مالکیت توپ دارد، پاسکاری می نماید و توپ را در زمین به خوبی به گردش در می آورد. فقط من نمی فهمم که این دیاباته چه نقشی در پرسپولیس دارد؟ معیار جذب این بازیکن تمام شده را نمی دانم؟ در مجموع چند دقیقه بازی نموده است؟ کلی به او پول می دهند که روی نیمکت بنشیند؟ این بازیکن جوانی که به تازگی گل نموده و خیلی هم محجوب و مودب هست ارزشش چقدر است و دیاباته چقدر؟

از نظر مالی دیاباته قطعا گران تر است.

شک نکنید که گران تر است. محمد عمری در هفته های اخیر پدیده لیگ ایران بوده است، اما بروید قرارداش ببینید چقدر است؟ دیاباته را هم ببینید. آقا حرف من این است که دیاباته به درد پرسپولیس نمی خورد. بنده خدا سنش بالا رفته و به کار تیم نمی آید.

گفتید محمد عمری. فکر می کنید بتواند همین روند رو به رشد را ادامه دهد؟

اگر شیطون ها دور برش نپلکند، بله می تواند. شنیدم بازیکن بااخلاق و بدون حاشیه ای است. امیدوارم همین روند را ادامه دهد.

شما متخصص استفاده از بازیکنان جوان هستید. در طول دوران مربیگری تان، کدام بازیکن بود که می توانست از نظر فنی خیلی خوب باشد، اما نتوانست؟

نام نمی آورم، اما یک بازیکن داشتم که در سایپا شاگرد خودم بود. وقتی درتیم ملی امید سرمربی شدم، او را به تیم ملی امید دعوت کردم. سر این بازیکن کلی با مربیان و کارشناسان دعوا کردم. می گفتند قدش کوتاه است و او را چه به تیم ملی؟ اما من یک تنه مقابل همه آن ها ایستادم. کلی حرف شنیدم سر این بازیکن، اما حرفم را گوش نداد و رفت دنبال عشق و عاشق بازی.

چطور؟ بیشتر شرح می دهید؟

دریکی ازبازی های مقدماتی المپیک بازی داشتیم. اگر اشتباه نکنم با چین بازی داشتیم. آن بازی خارج از خانه را بردیم و به تهران برگشتیم، با کره جنوبی یک بازی مهم داشتیم. بازیکنی که گفتم، برترین بازیکنمان برابر چین بود. این بازیکن کم نظیر بود. بدنش مثل آهن بود. به جرات می توانم بگویم اگر راهش را درست می رفت و حرف من را گوش می داد، شده بود مهدوی کیای دوم. در اردو بودیم؛ و شما فکر کنید فردا باید باکره جنوبی بازی کنیم. این بازیکن آمد و به من گفت، حاج آقا اگر اجازه بدهید من اردو را ترک کنم و بروم. من و دستیارانم هاج و واج ماندیم! گفتم کجا می خواهی بروی؟ گفت عاشق شدم می خواهم بروم! تمرکز ندارم که در اردو بمانم.

گفتم پسرخوب، فردا بازی مهمی با کره جنوبی داریم! تو دربازی قبل برترین بازیکن زمین بودی و حالا به فکر بازی فردا باش، اما این بچه زیر بار نرفت که نرفت. رفت دنبال عشق و عاشق بازی... چند وقت بعد، اما با من تماس گرفت، گفت حاج آقا می خواهم دوباره به اردو برگردم، اما متاسفانه کار از کار گذشته بود و آن بازیکن مستعد و پدیده، دیگر آن بازیکنی نبود که می خواستیم. به همین دلیل است که می گویم بازیکنان جوان، قدر خودشان رابدانند و اسیر حواشی نشوند. اگر حواسشان به خودشان باشد، می توانند تا مدت ها روی فرم باشند. باید برای رسیدن به پیروزیت، قید لذت های کوچک و گذرا رابزنند.

نام آن بازیکن را نمی توانید بگویید؟

خیر. شاید استعدادی که او داشت، کم نظیر بود، اما خودش را حیف کرد...

البته در زمینه مربیگری هم شاگردانتان به خوبی درس های شما را پس داده اند. فرهاد مجیدی، یحیی گل محمدی و.

بله واقعا خسته نباشید به آن ها می گویم.

فرهاد مجیدی همواره در مصاحبه های خود از شما به عنوان یکی از تاثیر گذارترین افراد در پیروزیت هایش یاد می نماید. این روز ها هم در لیگ امارات نتایج خوبی گرفته است.

بله. فرهاد همواره به من لطف داشته و من هم او را از صمیم قلبم دوست دارم، اما الان ایشان دیگر با شاه هم فالوده نمی خورد، چه برسد به من! برای او در مسیر پیشرفتش آرزوی پیروزیت دارم. ایشان از سرمایه های مربیگری ما هستند و امیدوارم همواره شاهد افتخاراتش باشیم.

برترین مربی حال حاضر فوتبال ایران؟

همه خوب هستند. اجازه بدهید نام نبرم. برای تک تک این عزیزان آرزوی پیروزیت دارم.

منبع: فرارو

به "مایلی کهن: فرهاد مجیدی با شاه فالوده نمی خورد چه برسد به من!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایلی کهن: فرهاد مجیدی با شاه فالوده نمی خورد چه برسد به من!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید