هشدار آری، وحشت نه!

به گزارش انجمن گیگابلاگ، یک روزنامه نگار پیشکسوت بر این باور است که فعالیت رسانه ها در چنین روزهایی که دنیا درگیر ویروس کرونا شده، همانند راه رفتن روی طناب است. او رعایت مرز میان گفتن تمام واقعیت ها، هشدار به مردم و در عین حال منتقل نکردن حس رعب و وحشت به مردم را مهمترین وظیفه رسانه ها می داند.

هشدار آری، وحشت نه!

رضا قوی فکر، روزنامه نگار پیشکسوت و دبیر انجمن پیشکسوتان مطبوعات در گفت وگویی با انجمن گیگابلاگ درباره نقش و وظایف رسانه ها در شرایط فعلی کشور و دنیا که تمام ملت ها و دولت ها درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستند، اظهار کرد: در شرایط فعلی رسانه ها کار بسیار ظریف و حساسی دارند. از یک سو وظیفه خبررسانی دارند و باید واقعیت ها را منعکس و تعداد واقعی مبتلایان و کشته شده ها را اعلام نمایند و از سوی دیگر باید به این نکته توجه نمایند که انتشار چنین اخباری باعث ایجاد ترس و وحشت عمومی می گردد.

او ادامه داد: در چنین شرایطی رسانه ها وظیفه بسیار سختی را برعهده دارند. از یک سو باید واقعیت ها را مطرح نمایند، از یک سو باید بر رعایت نکات بهداشتی و پزشکی تاکید نمایند و از سوی دیگر نباید به گونه ای رفتار نمایند که مردم وحشت نمایند؛ چراکه به هر حال استرس باعث تشدید بیماری می گردد. در واقع می توان گفت که عملکرد رسانه ها در چنین شرایطی همانند راه رفتن روی طناب بندبازی است که هم سقوط ننمایند هم به راهشان ادامه بدهند.

قوی فکر اطلاع رسانی، هدایت و هشدار را مهمترین وظایف رسانه ها در شرایط فعلی برشمرد و یادآور شد: رسانه باید به مردم تاکید نمایند که اگر همراهی و رعایت ننمایند یک جامعه درگیر خواهد شد ضمن اینکه اگر مراعات پیدا نمایند، جامعه ای نجات پیدا می نماید. به هر حال امروز جامعه بشری در برابر یک علامت سوال عظیم واقع شده است و اگر مردم همکاری نمایند، این مشکل زودتر حل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار آری، وحشت نه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آری، وحشت نه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید