کاغذ دیواری اتاق خواب و نکاتی که باید بدانیم!

به گزارش انجمن گیگابلاگ، بسیاری از افراد به استفاده از کاغذ دیواری در طراحی اتاق خواب علاقمند می باشند، اما در این میان تعداد کمی از افراد به چگونگی استفاده از این المان در این فضا توجه می کنند. به یاد داشته باشید که از کاغذ دیواری تنها برای پوشاندن دیوار استفاده نکنید و نگاهی فراتر به آن داشته باشید.

کاغذ دیواری اتاق خواب و نکاتی که باید بدانیم!

در صورتی که تمایل به استفاده از کاغذ دیواری در طراحی اتاق خواب دارید، باید در نظر داشته باشید که این المان نقش اصلی در این زمینه ایفا کرده و باید در انتخاب و استفاده از آن توجه ویژه ای داشته باشید. آیا شما از آن دسته افرادی هستید که به استفاده از این المان در طراحی اتاق خواب علاقمند هستید؟ آیا به دنبال راهکاری برای استفاده صحیح از کاغذ دیواری در طراحی اتاق خواب هستید؟

آن چه که در این مطلب از ما به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب می باشد. بدون شک استفاده از ایده های ارائه شده می تواند در اجرای یک طراحی زیبا به شما کمک کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری

اولین قدمی که در هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب رنگ مناسب می باشد. رنگ کاغذ دیواری باید به گونه ای باشد که با رنگ سایر المان های استفاده شده در اتاق خواب هماهنگی داشته باشد. برای مثال اگر تمایل به استفاده از کاغذ دیواری خاکستری رنگ دارید، باید توجه داشته باشید که رنگ تخت خواب، کوسن، پتو، پرده و سایر المان ها با این رنگ هماهنگی داشته باشد.

این کار نه تنها باعث هرچه زیباتر شدن اتاق خواب می شود بلکه در ایجاد انسجام و عمق بخشی به فضای مورد نظر نیز کمک می کند. هم چنین توجه به اندازه اتاق خواب نیز می تواند در انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری به شما کمک کند.

برای مثال بهتر است در طراحی اتاق خواب کوچک از رنگ های روشن بیش تر استفاده نمایید. هم چنین بد نیست بدانید که هرچه اندازه اتاق بزرگ تر باشد، استفاه از کاغذ دیواری که در طراحی آن از الگوهای بزرگ استفاده شده است، نتیجه بهتری در پی دارد. در مقابل بهتر است در هنگام طراحی اتاق خواب کوچک از کاغذ دیواری که از الگوهای کوچک در آن ها استفاده شده است، استفاده نمایید.

طراحی یک دیوار غالب با استفاده از کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری در جهت طراحی یک دیوار غالب ایده بسیار مناسبی می باشد. منظور از طراحی دیوار غالب، طراحی دیواری است که در نگاه اول باعث جلب توجه افراد شود. از این رو استفاده از کاغذ دیواری با رنگ و طرح غالب می تواند در اجرای این ایده به شما کمک کند. به این منظور انتخاب دیواری که تمایل به اجرای طراحی غالب برای آن دارید، اولین نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید.

چرا که این دیوار می تواند به نقطه کانونی در اتاق خواب نیز تبدیل شود. در بیش تر مواقع در طراحی دیوار اتاق خواب، دیواری که در پشت تخت خواب وجود دارد به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت تمایل می توانید دیواری که در بدو ورود به اتاق خواب در معرض دید قرار گرفته است نیز انتخاب نمایید.

زیباسازی دیوار پشت تخت خواب با کاغذ دیواری

خرید یک تخت خواب ممکن است هزینه زیادی در برداشته باشد. از آن جایی که خرید تخت خوابی که از پشتی بلندی برخوردار است امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، می توانید با استفاده از یک کاغذ دیواری نمایی مشابه به دیوار پشت تخت خواب ببخشید.

بدون شک استفاده از کاغذ دیواری برای این قسمت بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. به یاد داشته باشید که عرض کاغذ دیواری باید بزرگ تر از عرض تخت خواب باشد. اگر تمایل دارید هر از چند گاهی نسبت به تعویض کاغذ دیواری اقدام نمایید، می توانید از انواعی از آن ها که قابل تعویض می باشند، استفاده نمایید.

القای بافت به فضای اتاق خواب با استفاده از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری می تواند به عنوان المانی که باعث القای بافت به فضای اتاق می شود، مورد استفاده قرار گیرد. امروزه با توجه به گستردگی انواع کاغذ دیواری، نمونه ای از آن ها که دارای بافت می باشند، می توانند نمای زیبایی در اتاق خواب ایجاد نمایند. استفاده از کاغذ دیواری با این ویژگی ها می تواند در ایجاد جذابیت دیداری نیز به شما کمک کند.

وجود یا عدم وجود بافت در کاغذ دیواری به متریالی که برای ساخت آن استفاده شده است، بستگی دارد. پیشنهاد ما استفاده از کاغذ دیواری که در ساخت آن از متریال طبیعی استفاده شده است، می باشد. استفاده از کاغذ دیواری که در آن از طرح چوب و سنگ استفاده شده است نیز می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد.

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ما به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از کاغذ دیواری در طراحی اتاق خواب می باشد. همان طور که می دانید کاغذ دیواری ها انواع مختلفی دارند برای مثال انواع کاغذ دیواری های سه بعدی، داماسک، نورانی، پوستری، کلاسیک، مدرن و غیره موجود می باشند و شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی و میزان هزینه ای که برای این کار در نظر دارید، نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب نمایید. برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری می توانید به مطالب مربوطه در ما مراجعه نمایید.

منبع: ساختمانچی

به "کاغذ دیواری اتاق خواب و نکاتی که باید بدانیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاغذ دیواری اتاق خواب و نکاتی که باید بدانیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید