70 درصد دانشجویان بعضی رشته های دانشگاهی دختران هستند

به گزارش انجمن گیگابلاگ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نظام اسلامی زمینه تحصیل دختران در دانشگاه ها را فراهم آورده تا جایی که در بعضی از رشته ها تا 70 درصد از دانشجویان آن رشته دختر هستند.

70 درصد دانشجویان بعضی رشته های دانشگاهی دختران هستند

به گزارش گروه دانشگاه انجمن گیگابلاگ، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم و تحقیقات ظهر دوشنبه در آئین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) گفت: توسعه بستر های علم آموزی از اهداف نظام جمهوری اسلامی در راستای بالا بردن آگاهی آحاد ملت است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان داشت: نظام اسلامی زمینه تحصیل دختران در دانشگاه ها را فراهم آورده تا جایی که در بعضی از رشته ها تا 70 درصد از دانشجویان آن رشته دختر هستند.

وی ابراز داشت: دشمنان تمام کوشش خود را برای نادیده گرفتن موفقت های کشور انجام می دهند، اما کمبود های بسیاری که در قبل از انقلاب وجود داشته و مقایسه آن با امروز، نشان می دهد که در این عرصه اتفاقات بزرگی اتفاق افتاده است.

زلفی گل با اشاره به پیشرفت های کشور در حوزه آموزش عالی بیان کرد: قبل از انقلاب 170 هزار دانشجو داشتیم که این تعداد امروز به 3 میلیون و 200 هزار نفر رسیده است و تا به امروز نیز 20 میلیون دانش آموخته دانشگاهی در کشور داشته ایم.

سالانه 20 هزار نفر دانشجوی دکتری در کشور داریم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در آن موقع دوره دکتری در کشور نداشتیم و نخبگان نیز به خارج از کشور اعزام می شدند که بسیاری از آنان نیز به کشور باز نمی گشتند و این در حالی است که امروز سالانه 20 هزار نفر دانشجوی دکتری در کشور داریم.

وی افزود: اکنون خانم های ایرانی علاوه بر تحصیل و کسب مدارج بالای علمی در زمینه های مدیریتی نیز حضور پررنگی دارند و این امر از ثمره های نظام اسلامی است و این ظرفیت و توانمندی در بانوان ایرانی وجود دارد که به مدارج بالای علمی دست یابند و حتی جایزه نوبل دریافت نمایند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست ضمن معارفه مریم بردبار به عنوان سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) از خدمات نسرین صادق زاده رئیس سابق این دانشگاه تقدیر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "70 درصد دانشجویان بعضی رشته های دانشگاهی دختران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد دانشجویان بعضی رشته های دانشگاهی دختران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید