آیا اینستاگرام به زودی جای توییتر را به عنوان منبع خبر می گیرد؟

به گزارش انجمن گیگابلاگ، به نظر می رسد اینستاگرام در آینده نزدیک جای توییتر را به عنوان منبع اخبار پر خواهد کرد. طبق گزارش موسسه Digital News که زیرمجموعه خبرگزاری رویترز محسوب می شود، استفاده از پلتفرم اینستاگرام به عنوان منبع خبری از سال 2018 تا حالا دو برابر شده است.

آیا اینستاگرام به زودی جای توییتر را به عنوان منبع خبر می گیرد؟

این فرایند در میان جوانان بیشتر دیده می شود و تقریبا یک چهارم افراد 18 تا 24 ساله بریتانیایی از اینستاگرام به عنوان منبع اخبار استفاده می کنند. بیش از یک سوم افرادی که در نظرسنجی این گزارش شرکت کرده اند، از اینستاگرام استفاده می کنند و این آمار برای افراد زیر 25 سال به دو سوم آن ها می رسد. همچنین 11 درصد آن ها از اینستاگرام برای دسترسی به اخبار استفاده می کنند که فقط 1 درصد کمتر از توییتر محسوب می شود.

به گفته نیک نیومن (Nic Newman) نویسنده ارشد این گزارش اینستاگرام در میان جوانان به شدت محبوب شده و این افراد با داستان هایی که به سادگی و به صورت بصری مطرح می شوند، به خوبی ارتباط برقرار می کنند.

گزارش های تصویری ماه های اخیر در مورد تغییرات شرایط آب وهوا، جنبش مربوط به اهمیت جان سیاه پوستان و شیوع ویروس کرونا در افزایش تعامل با این پلتفرم تأثیر زیادی داشته اند.

با این حال نیک نیومن می گوید که این رشد اینستاگرام به عنوان منبع خبری لزوما به معنای این نیست که جایگزین پلتفرم دیگری می شود و شاید کاربران برای دسترسی به خبرها از فیسبوک و اینستاگرام یا مثلا اینستاگرام و توییتر استفاده می کنند.

فیسبوک مالک اینستاگرام و همچنین واتس اپ است و به همین خاطر چند میلیارد کاربر در سرتاسر جهان از پلتفرم های تحت مالکیت فیسبوک بهره می برند. در این میان، طبق نظرسنجی اجرا شده تعداد زیادی از افراد نسبت به شبکه های اجتماعی به عنوان منبع اخبار اعتماد چندانی ندارند.

طبق این گزارش، فقط 26 درصد از مردم به شبکه های اجتماعی به عنوان منبع اخبار مربوط به ویروس کرونا اعتماد دارند. از طرفی دیگر، حدود 59 درصد افراد به دولت ها و سازمان های خبری به عنوان منابع اخبار اعتماد می کنند.

منبع: advanced-television

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیا اینستاگرام به زودی جای توییتر را به عنوان منبع خبر می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا اینستاگرام به زودی جای توییتر را به عنوان منبع خبر می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید