انتشار ویدئویی نادر از کشتی تایتانیک

به گزارش انجمن گیگابلاگ، فیلم های ویدیویی کمیاب که کشتی تایتانیک را در کف اقیانوس اطلس نشان می دهد، دهه ها پس از کشف لاشه اقیانوس پیما و بیش از یک قرن پس از برخورد کشتی با کوه یخ و غرق شدن آن، منتشر شد.

انتشار ویدئویی نادر از کشتی تایتانیک

به گزارش انجمن گیگابلاگ به نقل از رویترز، این ویدئو از موسسه اقیانوس شناسی (WHOI) در حدود 2 مایلی (3 کیلومتری) زیر سطح اقیانوس و تنها چند ماه پس از کشف این کشتی غرق شده در سال 1985 گرفته شده است و بیشتر آن قبلا برای عموم منتشر نشده بود.

از زمان کشف، چندین فیلم مستند درباره لاشه غرق شده کشتی به نمایش گذاشته شده و چند کلیپ کوتاه از غواصی های اصلی پخش شده است اما این ویدئوی نو و 80 دقیقه ای، طولانی تر از فیلم های تدوین شده در یوتیوب خواهیم بود.

موسسه اقیانوس شناسی WHOI در این باره گفت: انتشار این فیلم نشان دهنده اولین باری است که انسان ها از سال 1912 به این کشتی بدفرجام نگاه می کنند و شامل بسیاری از صحنه های نمادین دیگر است.

کشتی تایتانیک که در زمان ساخته شدن تصور می شد تقریبا غیرقابل غرق شده است، بزرگ ترین کشتی اقیانوس پیما در آن زمان بود که در تاریخ 14 آوریل 1912 در اقیانوس اطلس هنگام اولین سفر خود از ساوتهمپتون انگلستان به نیویورک با یک کوه یخ برخورد کرد. بیش از 1500 نفر در این غرق شدن جان خود را از دست دادند که جهان را شوکه کرد و خشم ناشی از کمبود قایق های نجات را برانگیخت.

تیمی از WHOI و مؤسسه ملی اقیانوس شناسی فرانسه، این کشتی غرق شده را در اول سپتامبر 1985 در جنوب شرقی نیوفاندلند کانادا یافتند.

در طول 11 غواصی در ژوئیه 1986، فیلمی از طریق دوربین ها روی یک شناور زیردریایی با سرنشین انسان و یک کشتی کوچک که از راه دور هدایت می شد، ثبت شد.

رونمایی از این فیلم نو همزمان با اکران مجدد فیلم تایتانیک ساخته جیمز کامرون در بیست و پنجمین سالگرد اکران آن در سال 1997 است. این فیلم برنده 11 جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم شد.

برای دیدن این فیلم بر روی آدرس روبرو کلیک کنید: فیلم کمیاب از لاشه کشتی تایتانیک در کف اقیانوس

منبع: دنیای سفر

به "انتشار ویدئویی نادر از کشتی تایتانیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار ویدئویی نادر از کشتی تایتانیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید