تصاویر یک زن در شغلی دلهره آور ، سر و کله زدن با ساختمان های شهر

به گزارش انجمن گیگابلاگ، پگاه سال ها به عنوان غارنورد، دره نورد و صخره نورد فعالیت می کرد و حالا ورزش مورد علاقه اش به شغل روزانه تبدیل شده است. او هرروز از صبح تا عصر روی طناب است و کار می نماید.

تصاویر یک زن در شغلی دلهره آور ، سر و کله زدن با ساختمان های شهر

به گزارش انجمن گیگابلاگ، پگاه فرجیان، متولد 1359 و 42 ساله، کارشناس مدیریت بازرگانی است. او حدود 10 سال به عنوان کارمند در شرکتی خصوصی مشغول کار بوده، اما زمانی تصمیم گرفت که شغل دیگری داشته باشد؛ شغلی بسیار متفاوت از کاری که سال ها انجام می داد و علاقه اصلی و ورزش حرفه ای اش بود. پگاه سال ها به عنوان غارنورد، دره نورد و صخره نورد فعالیت می کرد و حالا ورزش مورد علاقه اش به شغل روزانه تبدیل شده است. او هرروز از صبح تا عصر روی طناب است و کار می نماید. پگاه می گوید: زمانی فقط ورزش می کردم و هنوز وارد بازار کار نشده بودم. این کار با ورزش فرق دارد. بیش از یک سال پیش کار ایراتا (کار در ارتفاع) را آغاز کردم. پیش زمینه آن هم 15 سال کار کوهنوردی، دره نوردی و غارنوردی بود. با این ورزش آشنا بودم و سال 1400 دوره ایراتا را گذراندم. از همان زمان بدون وقفه کارم را آغاز کردم و واقعا این شغل را دوست داشتم.

  • ببینید| نخستین زنان راننده مترو در مصر | خاطره جالب راننده زن مترو از اولین روز؛ برخی مسافرها می ترسیدند

یک روز کاری پگاه از حدود 8 صبح آغاز می گردد و تا 4 بعدازظهر ادامه دارد: از ساعت 8 صبح که کار را آغاز می کنیم، ابتدا همکارم کارگاه و ابزار را چک می نماید. با توجه به به کاری که باید انجام دهم، یکی از دستگاههای واترجت، فرز، پیچ و پلاک یا هر وسیله لازم دیگری را برمی دارم و استارت کار را می زنم. وقتی روی ساختمان بلند کار می کنم، باید بیسیم داشته باشیم که وسیله مورد نیازم را به دستم برسانند؛ چون در ارتفاع صدایم نه بالا می رود و نه پایین. در این بازه زمانی باید یک ساعت استراحت کنم اما ترجیح می دهم، یکسره کار می کنم تا یک ساعت زودتر کارم را تعطیل کنم. غذایی با خودم روی طناب می برم و همان جا می خورم.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر یک زن در شغلی دلهره آور ، سر و کله زدن با ساختمان های شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر یک زن در شغلی دلهره آور ، سر و کله زدن با ساختمان های شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید