توافق میان ایران و سوریه سطح روابط راهبردی دو کشور را نشان می دهد

به گزارش انجمن گیگابلاگ به نقل از النشره، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران که در سوریه به سر می برد با بشار اسد رئیس جمهور این کشور ملاقات و تبادل نظر کرد.

توافق میان ایران و سوریه سطح روابط راهبردی دو کشور را نشان می دهد

در این ملاقات تحولات سوریه و منطقه مورد رایزنی نهاده شد.

بشار اسد در این ملاقات از نتایج نشست های سوریه و ایران و امضای توافقنامه همکاری نظامی و امنیتی میان دو کشور استقبال کرد و آنرا نشان دهنده سطح روابط راهبردی میان دو کشور توصیف کرد.

وی اضافه کرد: امضای توافقنامه همکاری نظامی و امنیتی میان ایران و سوریه روابط راهبردی دو کشور را نشان می دهد و نتیجه سال ها اقدام مشترک و همکاری در زمینه جنگ علیه تروریسم در سوریه و مقابله با سیاست های خصمانه ای است که دمشق و تهران را هدف قرار داده است.

از سوی دیگر سرلشکر باقری هم بر اهمیت تقویت روابط میان دو کشور دوست در همه زمینه ها به نحوی که منافع دو ملت را برآورده سازد و ایران و سوریه را در برابر کوشش های مداخله جویانه در امور داخلی شأن، حفظ کند، تاکید نمود.

روز گذشته سوریه و جمهوری اسلامی ایران توافق جامعی برای تقویت همکاری های نظامی و امنیتی امضا کردند.

بر اساس این گزارش؛ این توافق با حضور ژنرال علی عبدالله ایوب وزیر دفاع و جانشین فرمانده کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه و سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران به امضا رسید.

دو کشور در بیانیه پایانی مشترک خود بر ادامه هماهنگی میان دو طرف برای مقابله با چالش ها و خطرات متعدد و رو به افزایش و ادامه مقابله با تروریسم تکفیری مورد حمایت بعضی قدرت های منطقه ای و بین المللی با هر نام و نشان تاکید نمودند.

دیروز ژنرال علی عبدالله ایوب در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرلشکر باقری تاکید نموده بود: روابط سوریه و ایران راهبردی و محکم است. علی رغم افزایش فشارها و تهدیدات همکاری های نظامی و امنیتی بین دو طرف منحصر به فرد است و همچنان در تمام حوزه ها ادامه دارد. با پایبندی به اصول ملی با همه چالش های جدید مقابله ها خواهیم کرد. با کوشش همه سوری ها و همکاری با برادران و دوستان و همپیمانان که بر مقابله با تروریسم تاکید دارند، بر این فصل جدید از جنگ غلبه خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توافق میان ایران و سوریه سطح روابط راهبردی دو کشور را نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق میان ایران و سوریه سطح روابط راهبردی دو کشور را نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید