رستمی: خانواده تکواندو برای موفقیت ساعی هر کاری انجام دهد، از تجارب بسیاری از قهرمانان استفاده نشد

به گزارش انجمن گیگابلاگ، قهرمان پیشین تکواندوی دنیا تأکید کرد، جامعه تکواندو به خصوص پیشکسوتان این رشته ورزشی باید برای موفقیت ساعی هر کاری انجام دهند.

رستمی: خانواده تکواندو برای موفقیت ساعی هر کاری انجام دهد، از تجارب بسیاری از قهرمانان استفاده نشد

مرتضی رستمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی انجمن گیگابلاگ، درباره کار سخت هادی ساعی برای بازگشت تکواندو به روزهای خوبش گفت: جامعه تکواندو و به خصوص پیشکسوتان این رشته باید هر کاری را که از دست شان بر می آید برای یاری به هادی ساعی انجام دهند. امیدوارم فدراسیون تکواندو با حضور هادی ساعی به عنوان قهرمان المپیک و دنیا که از جنس این خانواده است، پیروز باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که به عنوان یکی از قهرمان پیشین سنگین وزن دنیا علت کمبود تکواندوکار سنگین وزن خوب در ایران را چه می داند، گفت: سبک سنگین وزن با اوزان سبک خیلی فرق می نماید. کلاً تکواندوکاران اروپایی و آمریکایی ها به علت فیزیولوژی خاص شان در سنگین وزن پیروز تر هستند. امیدوارم در ایران نیز بتوانیم کار کنیم، چرا که در سنگین وزن از لحاظ بدنی و سیستم تکنیکی و تاکتیکی مشکل داریم. زمانی در سنگین وزن مهدی نوایی، حسین تاجیک و هادی افشار حضور داشتند و اگر یک میزان پای من یا هر کدام از این بچه ها می لغزید، جایگزین یکدیگر می شدیم. در حال حاضر در اوزان هفت و هشت هیچکس را نداریم.

قهرمان پیشین تکواندوی دنیا در خصوص دلایل دوری اش از تکواندو گفت: حضور هادی ساعی در فدراسیون من را ترغیب کرد تا به خانه تکواندو بیایم. خیلی از بچه ها در سال های گذشته کمتر در فدراسیون حضور داشتند، اما حضور ساعی به ما انرژی مثبت داد. متأسفانه از قهرمانان ورزشی ما استفاده نشد و کسانی سر کار بودند که معلوم نبود کجای تکواندو هستند. امیدوارم از این به بعد از تجارب قهرمان گذشته استفاده گردد. شش هفت سال به خانه تکواندو نیامدم، اما برای پیروزیت ساعی هر کاری انجام می دهم.

رستمی خاطر نشان کرد: مجید افلاکی، بهزاد خداداد، رضا مهماندوست و دکتر بهرامی نژاد در سالیان گذشته کجا بودند؟ این نفرات حضور داشتند که تکواندو قهرمان دنیا می شد. متأسفانه سیستم های مربیگری ما نیز ایرادتی دارد و به قدری بازیکن را در فشار قرار می دهیم که دچار مشکل می گردد. متأسفانه در فدراسیون گذشته کادری حضور داشتند که فقط از آن کادر استفاده می کردند و من علتش را نمی دانم. در حال حاضر می توانیم از تجارب مهدی زاده، خداداد، افلاکی، یوسف کرمی و قهرمانان دیگر استفاده کنیم.

وی با اشاره به عدم استفاده از قهرمانان گفت: متأسفانه هیچ استفاده ای از تجارب بسیاری از قهرمانان نشد. بعضی از بچه ها از ایران رفتند، بعضی دنبال ساخت و ساز رفتند و من نیز زمان پولادگر تکواندو را بوسیدم و کنار گذاشتم. نمی دانم چرا ایشان با من مشکل داشت و حتی با وجود داشتن مدال های طلا و نقره دنیا به من گفت برای دریافت حکم مربیگری درجه سه باید کلاس بروم، در صورتی که با این دو مدال باید حکم درجه سه را می گرفتم. وقتی سر کلاس حاضر شدم، استاد حاضر در کلاس خجالت کشید و به من گفت برو، حکمت را رد می کنم. حکم همه صادر شد، اما آقای پولادگر عزیز حکم مرا نداد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رستمی: خانواده تکواندو برای موفقیت ساعی هر کاری انجام دهد، از تجارب بسیاری از قهرمانان استفاده نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رستمی: خانواده تکواندو برای موفقیت ساعی هر کاری انجام دهد، از تجارب بسیاری از قهرمانان استفاده نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید