رشد قیمت نفت با بازگشت خودرو ها به جاده

به گزارش انجمن گیگابلاگ، به دنبال انتشار خبر هایی از پایبندی بالای تولیدکنندگان به توافق کاهش تولید و در حالی که با کاهش محدودیت های کرونایی خودرو های بیشتری در حال بازگشت به جاده ها هستند، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

رشد قیمت نفت با بازگشت خودرو ها به جاده

به گزارش گروه اقتصادی انجمن گیگابلاگ به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با 75 سنت معادل 2.3 درصد رشد به 34 دلار رسید. روز دوشنبه بازار آمریکا به مناسبت روز یادبود سربازان تعطیل بود و معامله ای انجام نشده بود. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز پس از رشد 1.1 درصدی در روز دوشنبه امروز با 23 سنت معادل 0.7 درصد رشد به 35 دلار و 76 سنت رسید.

اظهارات مقام های روسی مبنی بر اینکه تولید نفت این کشور در ماه های می و ژوئن تقریبا به رقم 8.5 میلیون بشکه تعهد شده به موجب توافق کاهش تولید رسیده است، یکی از عوامل رشد قیمت نفت در بازار های جهانی بوده است.

دانیل هاینس استراتژیست ارشد بازار های کالا در گروه بانکی ای ان زد گفت: این احساس در بازار ایجاد شده که کاهش تولید های وعده داده شده محقق شده است.

کشور های عضو گروه اوپک پلاس قرار است اوایل ماه ژوئن بار دیگر تشکیل جلسه دهند و در مورد تداوم کاهش تولید جهت تقویت قیمت ها رایزنی نمایند. قیمت نفت با وجود رشد قابل توجه هفته های اخیر همچنان 45 درصد نسبت به ابتدای سال کاهش نشان می دهد. تولیدنمایندگان بزرگ نفت در ماه آوریل توافق کردند که تولید نفت خود را در ماه های می و ژوئن حدود 10 میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

وزارت انرژی روسیه روز دوشنبه به نقش از الکساندر نواک، وزیر انرژی این کشور گفت که افزایش تقاضا برای سوخت تا ماه ژوئن یا جولای به کاهش حدودا 7 تا 12 میلیون بشکه ای مازاد عرضه روزانه نفت کمک خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رشد قیمت نفت با بازگشت خودرو ها به جاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد قیمت نفت با بازگشت خودرو ها به جاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید