شرایط جدید فعالیت مهدهای کودک در ایام کرونا

به گزارش انجمن گیگابلاگ، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تهیه پیش نویس پروتکل حضور بچه ها در مهدهای کودک با ظرفیت حداکثر 50 درصدی و اولویت والدین شاغل از 24 خرداد خبر داد.

شرایط جدید فعالیت مهدهای کودک در ایام کرونا

حبیب الله مسعودی فرید در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه براساس گفته رئیس جمهور فعالیت مهدهای کودک با رعایت پروتکل های وزارت بهداشت از روز شنبه (24 خرداد) آغاز می شود. گفت: سازمان بهزیستی پیش نویس پروتکل مذکور را تهیه کرده است و عمدتا شامل رعایت موازین بهداشتی است.

وی اضافه کرد: برای مثال بچه ها و مربیان باید به محض ورود تب سنجی شوند، پدرها ومادرها نباید وارد فضای بچه ها شوند و حتی ورود و خروج بچه ها با زمانبندی به گونه ای باشد که منجر به ازدحام نشود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه منتظریم تا بازخورد ستاد مقابله را در مورد این پروتکل دریافت کنیم، اظهار کرد: بر این اساس مهدهای کودک حداکثر یک سوم تا 50 درصد می توانند بچه ها را پذیرش کنند و اولویت با بچه های است که والدین شاغل دارند.

مسعودی فرید ادامه داد: این موارد کلیات پیشنهاد ما به ستاد مقابله با کرونا است، امیدواریم تا چهارشنبه این موارد قطعی شده و آن را به استان ها ابلاغ کنیم.

وی درخصوص هزینه حضور بچه ها در مهدها نیز شرح داد: با توجه به اینکه میزان پذیرش بچه ها حتی در مناطق سفید کمتر شده و در مناطق قرمز به یک سوم رسیده، دفتر بچه ها و نوجوانان در حال بررسی است تا هم مهدها و هم مردم دچار مشکل نشوند.

منبع: فرارو

به "شرایط جدید فعالیت مهدهای کودک در ایام کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط جدید فعالیت مهدهای کودک در ایام کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید