شکست تیم هندبال زنان ایران برابر نروژ

به گزارش انجمن گیگابلاگ، تیم ملی هندبال بانوان کشورمان که برای نخستین بار جواز حضور در رقابت های قهرمانی دنیا را کسب نموده است است یکشنبه شب 14 آذرماه در دومین ملاقات مرحله گروهی به مصاف تیم مدعی نروژ رفت. در این بازی که به قضاوت کوبل داوری از بوسنی و هرزگوین از ساعت 23 در استادیوم کاستلو شروع شد، فاطمه خلیلی، الناز قاسمی، مینا وطن پرست، شیما زارع، مریم یوسفی، نوریه عباسی و حدیثه نوروزی با راهنمایی خدیجه قانع سرمربی و عزت ا.. رزمگر مدیر فنی به زمین مسابقه رفتند.

شکست تیم هندبال زنان ایران برابر نروژ

در این ملاقات شاگردان قانع نیمه اول را برابر تیم قهرمان جهان و دارنده نشان برنز المپیک توکیو با اختلاف زیاد 21 بر 3 واگذار کردند. در ادامه تیم پر ستاره نروژ توانست تیم ایران را در اولین تجربه جهانی خود با نتیجه 41 بر 9 شکست دهد.

لازم به ذکر است نروژی ها چه در بخش مردان و چه در بخش بانوان همیشه جز مدعیان اصلی هندبال اروپا و جهان هستند. تیم ملی هندبال زنان نروژ که در کارنامه خود دو طلا، دو نقره و سه برنز بازی های المپیک، سه قهرمانی و چهار نایب قهرمانی جهان و بعلاوه هشت قهرمانی اروپا را داشته و تابستان سال جاری مدال برنز المپیک توکیو را کسب کرد.

تیم ملی هندبال بانوان نروژ غالباً از باشگاه گیور آئودی مجارستان به عنوان بهترین باشگاه هندبال زنان جهان هستند و در ملاقات نخست خود در رقابت های قهرمانی جهان در گروه C تیم ملی قزاقستان را با نتیجه 46 بر 18 شکست دادند. ترکیب تیم ملی نروژ که همگی از ستارگان مطرح هندبال جهان هستند متشکل از نفراتی است که هم اکنون در قاره سبز به عنوان ارکان اصلی تیم های باشگاهی خود مطرح هستند. سیلجه سولبرگ در درون دروازه، کاملیا هررم در گوش چپ، استینه افتدال در پست پخش، ورونیکا کریستیانسن در پست بغل چپ و کاری داله در نقش خط زن استخوان بندی تیم ملی نروژ را تشکیل می دهند.

هندبالیست های کشورمان آدینه شب در نخستین تجربه جهانی خود در اولین ملاقات مقابل رومانی قرار گرفتند و در سرانجام بازی را با نتیجه 39 بر 11 به این تیم واگذار کردند.

شاگردان خدیجه قانع در سومین و آخرین بازی مرحله گروهی خود سه شنبه شب 16 آذرماه اعت 20:30 به مصاف تیم قزاقستان خواهند رفت. سه تیم از این گروه به مرحله دوم مسابقات راه پیدا خواهند کرد.

بیست و پنجمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان جهان از 10 الی 28 آذرماه در اسپانیا برگزار می گردد و تیم ایران در دور مقدماتی در گروه C با تیم های نروژ، رومانی و قزاقستان هم گروه است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شکست تیم هندبال زنان ایران برابر نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست تیم هندبال زنان ایران برابر نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید