علائم آلرژی با علائم کرونا چه تفاوتی دارند؟

به گزارش انجمن گیگابلاگ، فصل بهار فصل آلرژی هم هست و در حالیکه ویروس کرونا شیوع پیدا نموده است، تفکیک علائم این دو بیماری گاهی مشکل می گردد.

علائم آلرژی با علائم کرونا چه تفاوتی دارند؟

علائم معمول آلرژی فصلی شامل خارش چشم ها، خارش بینی، عطسه، آبریزش بینی و ترشح پشت حلق است. علائم معمولا بیماری کووید-19 ناشی از ویروس جدید کرونا شامل تب، سرفه، تنگ نفس، خستگی، درد عضلانی، اسهال و گاهی گلودرد است.

تفاوت عمده میان آلرژی و کووید-19 علائم همراه با خارش در آلرژی است- یعنی خارش چشم ها، خارش بینی و عطسه کردن. اگر چنین علائم را تجربه می کنید به احتمال زیاد دچار آلرژی محیطی هستید، نه کووید-19.

در ضمنً بسیاری از افراد دچار آلرژی آسم هم دارند. از طرف دیگر افراد دچار آسم در معرض خطر بیشتر دچار شدن به علائم شدید کووید-19 هستند. بنابراین مهم است که برنامه درمانی آلرژی و آسمتان را به دقت دنبال کنید و مراقب علائمتان باشید. میزان بیشتری از داروهای از جمله داروهای استنشاقی تان را در خانه داشته باشید.

برای به حداقل رساندن علائم آلرژی بهاره باید از عوامل آلرژی زا دور بمانید. پنجره های خانه را ببندید و لباس هایی را که بیرون از خانه پوشیده ای بشویید یا عوض کنید.

بسیاری از محدودیت های فعلی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ماندن در خانه ممکن است به بهبود علائم آلرژی و آسم بهاره هم یاری کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "علائم آلرژی با علائم کرونا چه تفاوتی دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم آلرژی با علائم کرونا چه تفاوتی دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید