مزایا و معایب گستاخانه صادق بودن

به گزارش انجمن گیگابلاگ، راستی و صداقت واقعاً بهترین خط مشی است اما واژه گستاخانه به آن الحاق شده است و نیت آن بیشتر به برخورد و کشمکش تبدیل می شود تا بهبود و پیشرفت. خوب، این چیزی است که بیشتر مردم به آن اعتقاد دارند. آن ممکن است

مزایا و معایب گستاخانه صادق بودن

مترجم: حمید وثیق زاده انصاری

منبع:راسخون

راستی و صداقت واقعاً بهترین خط مشی است اما واژه گستاخانه به آن الحاق شده است و نیت آن بیشتر به برخورد و کشمکش تبدیل می شود تا بهبود و پیشرفت. خوب، این چیزی است که بیشتر مردم به آن اعتقاد دارند. آن ممکن است بی رحمانه و غیر انسانی به نظر برسد اما کسی نمی تواند تحریکی که آن می تواند در درون شما ایجاد کند تا خود را تغییردهید، انکار کند. در این مقاله ما این موضوع بحث برانگیز یعنی مزایا و معایب گستاخانه صادق بودن را بررسی کرده ایم.

من خیلی صادق هستم - گستاخانه صادق هستم. من همیشه به چیزها از نقطه نظر آنها همانند خودم نگاه می کنم و می دانم که چه موقع باید راه خود را بکشم و بروم. ایندرا نویی

یک زیبایی ویژه در درد وجود دارد، هر چه درد سخت تر و دردناک تر باشد شما بیشتر تلاش می کنید تا خود را از آن بیرون بکشید. آن قسمتی از شما را بیرون می کشد که با اراده و دلیر است و در درون آن زیبایی درد پنهان شده است و نوری را از شما بیرون می کشد که زیر پیمانه قایم شده است. اما گاهی اوقات درد با کلماتی می آید که می تواند خارج از حد تحمل ما باشد و یک نفر شاید هرگز قادر نباشد که خود را از آن ضربه مهلک نجات دهد. در چنین مواردی شما شگفت زده خواهید شد که ما شما را کجا می بریم این یک راستا خائنانه به نام صداقت وحشیانه و گستاخانه است.

آنچه که برای یکی کار ساز است ممکن است برای دیگری کاملاً مخرب باشد بنابراین هیچ تئوری محکمی که موافق یا مخالف صداقت گستاخانه باشد، وجود ندارد. اما مثل تمام چیزهایی که طبیعتاً تصور می شوند باشند، صداقت هم مزایا و معایب خود را دارد. بنابراین اگر شما یک حامی فعال از این فرم بی رحمانه از رک گویی هستید پس باید هم مثبت ها و هم منفی های آن را بدانید.

مزایای صداقت گستاخانه :

شما به نام نشانه ای از حقیقت درک می شوید

مردم سخن شما را به نام یک بشارت در نظر می گیرند چون آنها می دانند که شما چقدر نفرت انگیز کسانی را می بینید که حقیقت را کش می دهند و یا دامنه آن را کم می کنند تا آن برای دیگران قابل تحمل شود. این افتخاری است که شما از طریق سالها صداقت بی ملاحظه کسب می کنید.

سطح اعتماد به نفس شما نسبتاً بالا است

شما خیلی در مورد خودتان اعتماد به نفس دارید و در اشتباه معتقد بودن به عدالت و تقوی خود قرار دارید. اعتقادات شما به طور محکم لنگر انداخته اند و این به شما پایی بالای دیگران می دهد که برخلاف شما هستند و شما با خرگوش می دوید و با سگ شکار می کنید. شما در موقعیت بسیار بهتری قرار دارید چون این شجاعت را دارید که فقط به دیگران نگویید که کجا اشتباه می فرایند و هم چنین شما می دانید که چه زمانی از واقعیت منحرف می شوید.

شما یک رابطه خوب با واقعیت به اشتراک می گذارید

صداقت گستاخانه چیزها را واقعی نگه می دارد. شما با خیال خود ناز نمی کنید و یا ایده های دیوانه وار مثل دان کیشوت در مورد خودتان، دیگران و یا هر شرایطی ندارید. شما می دانید که چه زمانی چیزها کاملاً بی پایه و اساس هستند و موجب عمل گرایی شما می شوند به جای این که امید داشته باشید که چیزها به خودی خود مرتب شوند.

شما به هدر دادن انرژی با ارزش خود اعتقاد ندارید

شما از آن نوع افرادی نیستید که انرژی خود را در بالهای رنج فرو ببرند. شما می توانید به خوبی شرایط ها را برای خود روشن سازید بنابراین هر وقت شما بفهمید که چیزی یک فعالیت سست کننده روح است بسیار تیز هستید که خود را با آن درگیر نکنید.

مردم دوست دارند که مثل شما صادق باشند

چون شما صداقت بالایی به مردم نشان می دهید و آنها را با شلیکی از حقیقت های بی رحمانه مورد هدف قرار می دهید، مردم هم از پرتاب حقایق به سمت شما مضایقه نمی کنند. به عبارت دیگر آنها هم شروع می کنند با همان قلموی شما رنگ بزنند.

معایب صداقت گستاخانه :

به ندرت شما می توانید در اولین دیدار تأثیر مثبتی روی مردم داشته باشید

صحبت کردن با فکر گستاخ خود تمام اوقات چنان عادت ریشه دار و عمیق شما شده است که نمی دانید شما کاملاً نسبت به آداب معاشرت شهری غافل شده اید. بی ملاحظه صادق بودن با کسی که قبلاً هرگز با صداقت شما مورد اصابت قرار نگرفته است نه تنها نمی تواند پاداش داشته باشد بلکه صراحت و رک گویی اهانت آمیزی است.

شما در روابط می مکید

بدون هیچ تصوری، شما فردی نیستید که به آسانی در روابط خود زیر بار بروید و تحمل کنید. نظرات و پاسخ های شوکه کننده شما موجب دردهای احساسی جبران ناپذیری برای بسیاری از افراد می شود.

شما دوستان زیادی ندارید

با این خاصیت صداقت بی شرمانه شما، هیچ تعجبی ندارد که شما مردم را (مثبت ها) در زندگی خود جذب نکنید. صراحت لهجه داشتن و روشن حرف زدن واقعاً یک بازی جالب نیست که هر کس بخواهد آن را بازی کند.

صداقت شما گاهی اوقات بسیار تند است که بتوان آن را کنترل کرد

گاهی اوقات، گستاخی صداقت شما بسیار شدید است که در نتیجه منجر به آسیب زدن به فردی، به طور عمیق و همیشگی می شود. کلمات شما به طور بی رحمانه روابط شما را با مردم بدون هیچ برگشتی خراب می کنند.

شما به نام یک فرد کاملاً مزاحم و وحشتناک دیده می شوید

شما به نام یک بچه بی تربیت و اصلاح ناپذیر دیده می شوید که چیزهای شوکه کننده، خجالت آور و صریحی را به مردم می گوید.

به همین دلیل مردم به طور طبیعی ترجیح می دهند که یک فاصله ایمن را با شما حفظ کنند چون آنها علاقه ندارند تا آخر صداقت گستاخانه شما را دریافت کنند.

/J

منبع: راسخون

به "مزایا و معایب گستاخانه صادق بودن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایا و معایب گستاخانه صادق بودن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید