موضع گیری گوترش درباره تلاش های آمریکا برای نابودی برجام

به گزارش انجمن گیگابلاگ، ایرنا نوشت: دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: معتقدیم هر کاری که لازم باشد باید برای اطمینان از اینکه برجام در حال نابودی نیست، انجام داد.

موضع گیری گوترش درباره تلاش های آمریکا برای نابودی برجام

آنتونیو گوترش روز چهارشنبه در آستانه هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد این مطلب را در نشست خبری مجازی خود در پاسخ به این سوال اعلام کرد که به نظر می رسد آمریکا از گزارش اخیر شما درباره قطعنامه 2231 برای تضعیف یا نابودی برجام استفاده می کند، واکنش تان در این باره چیست؟.

دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: موضع ما درباره برجام همان است که از زمان امضای آن همواره اعلام شده است. برجام یک گام مهم در جهت منع گسترش سلاح های اتمی است.

گوترش این اظهارات را یک روز پس از نشست غیررسمی و غیرعلنی آمریکایی ها با اعضای شورای امنیت اعلام کرد که تلاش دارند ز سرانجام یافتن محدودیت خرید و فروش تسلیحات متعارف برای ایران را که در 27 مهرماه امسال به سرانجام می رسد، جلوگیری کنند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که این روزها به وزیر نفرت هم شهرت یافته است، روز گذشته تهدید کرد در صورتی که شورای امنیت با قطعنامه پیشنهادی آنها موافقت نکند، از فرایند ماشه برای بازگرداندن تمام تحریم های پیشین شورای امنیت علیه ایران استفاده کرد.

این ادعا با واکنش اعضای باقیمانده برجام به ویژه روسیه و چین روبرو شد که در نشست روز چهارشنبه برایان هوک با اعضای شورای امنیت هم نمایان بود.

بسیاری از کارشناسان مسایل آمریکا معتقدند دولت ترامپ در پی ناکامی از به زانو درآوردن ایران و نشستن در میز مذاکره، در صدد برآمده است تا پیش از انتخابات 13 آبان ماه، برجام را نابود کند تا دولت بعدی آمریکا در صورت باخت ترامپ، نتواند مسیری برای بازگشت داشته باشد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "موضع گیری گوترش درباره تلاش های آمریکا برای نابودی برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری گوترش درباره تلاش های آمریکا برای نابودی برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید