واکسیناسیون 60 درصد دانش آموزان 12 تا 18 ساله، فرایند بازگشایی مدارس در آبان

به گزارش انجمن گیگابلاگ، طبق اعلام سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس تا کنون 85 درصد معلمان و حدود 60 درصد دانش آموزان 12 تا ساله واکسینه شده اند.

واکسیناسیون 60 درصد دانش آموزان 12 تا 18 ساله، فرایند بازگشایی مدارس در آبان

به گزارش گروه اجتماعی انجمن گیگابلاگ، طبق اعلام سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس تا کنون 85 درصد معلمان و حدود 60 درصد دانش آموزان 12 تا ساله واکسینه شده اند، بازگشایی مدارس به صورت تدریجی و از منطقه ها روستایی و کم جمعیت شروع شده و انتظار می رود از نیمه دوم آبان ماه هم با توجه به شرایطی که در کشور حاکم خواهد شد و طی هماهنگی با وزارت بهداشت امر بازگشایی حضوری مدارس با فراگیری بیشتری ادامه یابد.

بر اساس آخرین اطلاعیه وزارت آموزش وپرورش درباره بازگشایی مدارس، تا روز بیستم مهر ماه، با ایجاد 427 پایگاه تجمیعی واکسیناسیون ویژه فرهنگیان در سراسر کشور، 85 درصد معلمان واکسینه شده اند.

بعلاوه واکسیناسیون مربیان مهدکودک ها، اساتید، کارکنان و دانشجومعلمان دانشگاه های فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و تمام کارکنان مرتبط با آموزش و پرورش و دانش آموزان انجام و بر این اساس قریب به دو میلیون و 500 هزار دُز واکس کرونا در سراسر کشور برای افراد مرتبط با امر آموزش تزریق شده است.

ابلاغ دستورالعمل بازگشایی و بهداشتی مدارس به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و نظارت بر اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی، تکمیل چک فهرست بهداشتی مدارس بر اساس اولویت، به عنوان گام اول ورود به فرآیند آموزش حضوری یا غیرحضوری، بازگشایی حضوری مدارس با اولویت مدارس روستایی و عشایری با هر جمعیتی، حتی با تعداد30 نفر دانش آموز، مشروط به دریافت مجوز، در نظر گرفتن اولویت آموزش های حضوری برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی و دانش آموزان مهارتی و صدور مجوز بازگشایی حضوری مدارس، منوط به تکمیل و ارائه چک فهرست های بهداشتی و خودارزیابی مدیران مدارس هم از دیگر اقدامات وزارت آموزش وپرورش برای بازگشایی حضوری مدارس بوده است.

علیرضا کمرئی، معاون وزیر و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس شب گذشته با بیان اینکه با توجه به هماهنگی کامل اجرا شده با وزارت بهداشت اقدام به بازگشایی حضوری مدارس به صورت تدریجی، برنامه ریزی شده و مدیریت شده کردیم گفت: 85 درصد معلمان و کارکنان ما واکسینه شده اند.

وی اضافه نمود: بعلاوه تا روز 20 مهرماه، به صورت میانگین 60 درصد دانش آموزان واکسینه شده اند که در بعضی استان ها به 80 درصد هم رسیده و در بعضی استان ها کمتر بوده است. با توجه به اینکه چند روز بیشتر از این موضوع نمی گذرد، انتظار می رود آمار واکسیناسیون گروه دانش آموزی در سنین 12 تا 18 سال به تدریج افزایش یابد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس در پاسخ به اینکه آیا شرط حضور دانش آموزان در مدرسه، داشتن کارت واکسن نیست؟ گفت: شرایطی که در الگوی بازگشایی مدارس پیش بینی شده واکسیناسیون معلمان و سرعت گرفتن واکسیناسیون عمومی در جامعه بوده است که ما را به سمت بازگشایی برده، اما با قرار گرفتن این گروه در چرخه واکسیناسیون اطمینان و آرامش نسبی بیشتری به وجود آمده، اما جزو شروط بازگشایی حضوری نبوده است.

وی درباره فرایند بازگشایی مدارس هم شرح داد و گفت: مطابق الگوی طراحی شده از ابتدای مهرماه منطقه ها روستایی و مدارس کم جمعیت کمتر از 15 نفر بازگشایی شدند. تا کنون 4.5 میلیون دانش آموز در زمره گروهی قرار گرفته اند که می توانستند فعالیت حضوری داشته باشند. از نیمه اول آبان ماه هم براساس همین الگو مدارس کم جمعیت گروه بندی می شوند و فعالیت خود را به صورت حضوری شروع می نمایند.

کمرئی اضافه نمود: انتظار داریم از نیمه دوم آبان ماه هم با توجه به شرایطی که در کشور حاکم خواهد شد و هماهنگی که با وزارت بهداشت داریم بازگشایی را با فراگیری بیشتری ببینیم. اما در این زمینه تابع سیاست های وزارت بهداشت به عنوان مرجع تخصصی هستیم و این امکان برای ما وجود دارد که فرایند فعالیت حضوری را با توجه به سیاست های اعلامی وزارت بهداشت کند یا تند کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکسیناسیون 60 درصد دانش آموزان 12 تا 18 ساله، فرایند بازگشایی مدارس در آبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون 60 درصد دانش آموزان 12 تا 18 ساله، فرایند بازگشایی مدارس در آبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید