پارک علم و فناوری سلامت مازندران راه اندازی می شود

به گزارش انجمن گیگابلاگ به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر پدرام ابراهیم نژاد روز پنجشنبه در گردهمایی معاونین تحقیقات و فناوری کلان منطقه یک کشور با اعلام این خبر افزود: پارک فناوری سلامت مازندران در زمین هفت هکتاری در جاده دریا ساخته می شود.

پارک علم و فناوری سلامت مازندران راه اندازی می شود

وی ادامه داد: با راه اندازی این پارک مشکل کمبود فضای فعالیت شرکت های دانش بنیان برطرف می شود و مطمئنا شاهد افزایش شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور خواهیم بود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از در حال اجرا بودن برج فناور به عنوان یکی از زیرساخت های حوزه فناوری سلامت مازندران نام برد و گفت: این طرح با پیشرفت فیزیکی 20 درصد در حال ساخت است که پس از بهره برداری در اختیار شرکت های فناور قرار می گیرد.

ابراهیم نژاد، مشکل موجود در امر تحقیقات را فاصله میان فناوری و تولید علم مطرح نمود که صنایع همدلی را با دانشگاه ندارند.

وی ادامه داد: سه درصد بودجه تحقیقات دانشگاه به کتابخانه اختصاص داده شد که سالانه کتاب های زیادی خریداری می شود و نیاز است منابع اطلاعاتی به روزرسانی شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: کتابخانه مرکزی به متراژ بیش از هشت هزار متر مربع در حال ساخت است.

گردهمایی معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی منطقه یک کشور با حضور معاونان تحقیقات دانشگاه های علوم پزشکی مازندران، بابل، گیلان، گلستان، شاهرود و سمنان در ساری برگزار شد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این گردهمایی حضور داشت و طی آن نیازها و توانایی های تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور بررسی شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پارک علم و فناوری سلامت مازندران راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک علم و فناوری سلامت مازندران راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید