پرداخت 12، 5میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی خراسان شمالی در سال 98

به گزارش انجمن گیگابلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته، 12 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی استان پرداخت شد.

پرداخت 12، 5میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی خراسان شمالی در سال 98

به گزارش انجمن گیگابلاگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه روز شنبه 16 فروردین ماه 99 بابیان این مطلب اظهار کرد: این میزان تسهیلات از سوی پست بانک، صندوق کارآفرینی امید، توسعه و تعاون، بانک ملت و بانک سپه باهدف رونق دریافت صنایع دستی روستایی و عشایری پرداخت شده است.

او میزان صادرات صنایع دستی خراسان شمالی در سال 98 را 10 هزار دلار برشمرد و اضافه نمود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال 97، افزایش 25 درصدی داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی عنوان نمود: عمده این فراوریات صنایع دستی فرش، گلیم، دست بافته های داری، سفال، سرامیک و نساجی بود که به کشورهای چین، لهستان، ترکیه، ایتالیا و سوئد صادر شد.

او با اشاره به تأثیرات کرونا بر صادرات صنایع دستی توضیح داد: به این حوزه هم همانند حوزه گردشگری آسیب هایی واردشده که با بسته های حمایتی که در نظر گرفته شده و دولت نیز در دست آنالیز دارد، امیدواریم بتوانیم بخشی از اثرات منفی در حوزه صنایع دستی و گردشگری را برطرف کنیم.

یزدان پناه گفت: هم اکنون 61 رشته صنایع دستی در استان فعال است و بیش از 15 هزار صنعتگر و هنرمند درزمینهٔ فراوری این صنایع فعالیت می نمایند.

منبع: میراث آریا

به "پرداخت 12، 5میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی خراسان شمالی در سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 12، 5میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی خراسان شمالی در سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید