300 هزار بلیت کنسل شده قطار چقدر اعتبار گرفت؟

به گزارش انجمن گیگابلاگ، در حالی که بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشره بیش از 300 هزار بلیت قطار در ایام نوروز کنسل شده و سفرهای ریلی تا 94 درصد در این بازه زمانی کاهش یافته است، 91 میلیارد تومان اعتبار برای جبران این خسارت اختصاص یافته و پرداخت شده است.

300 هزار بلیت کنسل شده قطار چقدر اعتبار گرفت؟

به گزارش انجمن گیگابلاگ، با شیوع ویروس کرونا و گسترش آن در همه استانها، بسیاری از زیر بخشهای مختلف کشور تحت تاثیر این ویروس نهاده شد و به گفته محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی-، بیش از 300 هزار بلیت قطار در هفته های پایانی سال گذشته کنسل شده است.

وی در گفت و گو با انجمن گیگابلاگ، اظهار کرد: حمل و نقل عمومی در ترددهای برون شهری سهم چندانی ندارد اما با این وجود در حال حاضر بیش از 70 درصد ظرفیت حمل و نقل عمومی کاهش پیدا نموده است و در حوزه های مختلف هواپیما، قطار و اتوبوس تعداد بسیار کمی بلیت فروخته می گردد. به عنوان مثال می توان به کنسل شدن بیش از 300 هزار بلیت قطار و بیش از 200 هزار بلیت هواپیما در این شرایط اشاره نمود.

اسلامی اضافه کرد: در کمیته مالی ستاد مقابله با کرونا مصوبات و تمهیداتی برای جبران ضرر و زیان بخش حمل و نقل عمومی داشته ایم که می توان به تنفس سه ماهه در پرداخت وام، مالیات و بیمه اشاره نمود. همچنین درباره آنچه که در ارتباط با معیشت مردم و بعضی مشاغل حساس وجود دارد، با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه تسهیلاتی را به صورت بلاعوض به آنها پرداخت می کنیم.

البته پس از این اظهارات سعید رسولی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن - در گفت و گو با انجمن گیگابلاگ اینگونه شرح داد: از ابتدای اسفندماه حجم بسیار بالایی از بلیت قطار از سوی مردم کنسل شده است که این نشان می دهد مردم به توصیه های پزشکی و بهداشتی توجه نموده و سفرهای خود را حتی المقدور لغو کردند اما با توجه به قرار داشتن در آستانه سال نو از همه مردم مجددا می خواهیم که سفرهای نوروزی خود را لغو و به سلامت خود، خانواده و جامعه شان بیشتر توجه نمایند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شرکت های ریلی در پی لغو و کنسلی بلیت قطار از سوی مردم ضرر و زیان بسیار زیادی متحمل شدند و آیا ستاد مقابله با کرونا تمهیداتی برای جبران این مسئله اندیشیده است یا خیر، اظهار داشت: قطعا در ستاد مقابله با کرونا به بخش حمل و نقل که یکی از آسیب پذیرترین بخش های در این زمینه بود و در ایامی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد تقریبا بیشترین ضرر را متحمل شد، تمهیداتی می اندیشد اما در حال حاضر اولویت اول و مهم حفظ سلامت جامعه است.

پس از گذشتن تعطیلات نوروز آمارهای رسمی بیانگر کاهش 94 درصدی سفرهای ریلی مردم در این ایام است و نشان می دهد که کرونا در این بخش بیشترین تاثیر را در کم کردن سفر مردم داشته است. حالا برای جبران این خسارت شرکت های ریلی که بهای بلیت های کنسل شده را هم به گفته مسئولان راه آهن به مشتریانشان برگرداندند، 91 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و پرداخت شده است که باید دید آیا این اعداد و ارقام می توان زیان وارد شده را پوشش دهد یا آنکه باید اعتبار بیشتری به این بخش اختصاص پیدا می کرد؟

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "300 هزار بلیت کنسل شده قطار چقدر اعتبار گرفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "300 هزار بلیت کنسل شده قطار چقدر اعتبار گرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید