آغاز قرعه کشی خودرو برای 4 میلیون نفر ثبت نامی

به گزارش انجمن گیگابلاگ، در حال حاضر مراسم قرعه کشی خودرو برای افراد ثبت نامی در سامانه یکپارچه فروش خودرو در حال انجام است و فردا اسامی منتخبان در سامانه فروش اعلام خواهد شد.

آغاز قرعه کشی خودرو برای 4 میلیون نفر ثبت نامی

به گزارش تسنیم، مطابق اعلام عبدالله توکلی لاهیجانی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز 9 خردادماه قرعه کشی ثبت نام 4 میلیون نفر در سامانه یکپارچه فروش خودرو صورت می گیرد.

طبق گفته معاون حمل ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، باتوجه به اینکه وزارت صمت به هیچ عنوان دخالتی در کار نخواهد داشت و تنها نقش نظارت را برعهده دارد، هر خودروساز ارائه دهنده محصولات در سامانه، اطلاعات متقاضیان محصولات خود را جمع آوری می کند، صحت سنجی انجام می شود و در نهایت قرعه کشی از طریق خود خودروساز انجام می شود. در حقیقت خودروسازان همه فرآیند فروش تا قرعه کشی، دریافت وجه و عرضه را خود انجام خواهند داد. بخش نظارت از بخش اجرایی کاملا جدا شده و در نهایت دولت تنها نظاره گر خواهد بود که کار ها به درستی انجام شود.

کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از فرایند قرعه کشی نشان می دهد در حال حاضر مراسم قرعه کشی در حال انجام است و فردا اسامی منتخبان در سامانه فروش اعلام خواهد شد.

براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت از سه شنبه 27 اردیبهشت ماه، امکان ثبت نام متقاضیان خرید خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو فراهم شده است به نحوی که متقاضیان قادرند طبق بخشنامه های مختلف فروش خودرو که از سوی تمام شرکت های خودروسازی ارائه شده است نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

در نخستین دوره فروش خودرو در این سامانه، بازه زمانی یک هفته ای برای ثبت نام متقاضیان در نظر گرفته شد و تقدم یا تأخر زمان ثبت نام، هیچ تأثیری بر قرعه کشی و شانس برنده شدن نخواهد داشت و مراسم قرعه کشی با نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان انجام می شود. عرضه خودرو بر اساس این سامانه بسیار متنوع و چندبرابر ظرفیت دوره های پیشین خواهد بود و خودروسازان موظف اند تمام محصولات خودرو های سواری خود را در این سامانه یکپارچه عرضه کنند و هیچ گونه استثنایی برای تخصیص خودرو به مشتریان خارج از این سامانه وجود نخواهد داشت.

منبع: فرارو

به "آغاز قرعه کشی خودرو برای 4 میلیون نفر ثبت نامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز قرعه کشی خودرو برای 4 میلیون نفر ثبت نامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید