آمادگی ایران برای بازگشایی گذرگاه های مرزی با عراق

به گزارش انجمن گیگابلاگ، موسی طباطبایی معاون سفیر ایران در بغداد، در مصاحبه با سایت المربد اعلام نمود که تهران کاملاً آمادگی آن را دارد تا گذرگاه های مرزی (عموماً جنوبی و مرکزی) را با رعایت موارد و پروتکل های بهداشتی بازگشایی کند.

آمادگی ایران برای بازگشایی گذرگاه های مرزی با عراق

وی در ادامه اضافه نمود: ما از هیأت گذرگاه ها در عراق می خواهیم اقدامات تکمیلی لازم را در مورد از سرگیری تبادلات تجاری در راستای منافع ملت های دو کشور انجام دهد.

طباطبایی اعلام نمود: گذرگاه ها با اقلیم کردستان عراق برای انجام هرگونه تجارتی کاملاً باز است. ایران در راستای نگرانی ها مبنی بر انتقال ویروس کرونا از ایران به عراق و بالعکس، تمام لوازم برای شناسایی آلودگی های مربوطه را در مورد کالاها و اشخاص در گذرگاه های مذکور فراهم نموده است.

وی اضافه نمود: گذرگاه های ایران با ترکیه و آذربایجان برای تبادلات تجاری باز است. 80 درصد از گذرگاه های مرزی ایران با کشورهای همسایه از جمله ترکیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و آذربایجان باز است.

معاون سفیر ایران گفت: هنوز زود است که در مورد از سرگیری پروازهای هوایی میان دو کشور سخن بگوییم. همانطور که می دانید همه ما مشتاق زیارت عتبات مقدسه هستیم و برادران عراقی نیز مشتاق زیارت امام رضا (ع) و خواهر ایشان در قم هستند اما گسترش ویروس کرونا همه چیز از جمله حج واجب را تعطیل نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمادگی ایران برای بازگشایی گذرگاه های مرزی با عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ایران برای بازگشایی گذرگاه های مرزی با عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید