بیش از هر زمان به پشتوانه فرهنگی دفاع مقدس نیاز داریم

به گزارش انجمن گیگابلاگ، خبرنگاران/فارس استاندار فارس تاکید کرد که امروز بیش از همیشه به پشتوانه معنوی و فرهنگی دفاع مقدس نیازمند هستیم.

بیش از هر زمان به پشتوانه فرهنگی دفاع مقدس نیاز داریم

عنایت الله رحیمی عصر شنبه 17 خرداد در جلسه شورای حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان فارس، اقدامات انجام شده در حوزه دفاع مقدس در استان را رو به رشد توصیف و گفت: هشت سال دفاع مقدس از داشته های ارزشمند ماست که به این نعمت بزرگ و عناصر خالق آن افتخار می کنیم و تک تک این بزرگواران را گرامی می داریم.

رئیس شورای حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس، افزود: تکریم یاد و خاطره دفاع مقدس هر ساله در دستور کار واقع شده است، به ویژه در این ایام که به پشتوانه این اندوخته معنوی بیش از گذشته نیاز داریم.

وی اظهار داشت: اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران در اقصا نقاط جهان حرفی برای گفتن دارند متاثر از رشادت های خالقان دفاع مقدس و ایثارگری ها و از جان گذشتگی های آنها است.

دکتر رحیمی با بیان اینکه 8 سال دفاع مقدس جز محدود جنگ هایی بود که وجبی از خاک کشور واگذار نشد ، اظهار کرد: این داشته بزرگ در کنار سایر دستاورد های معنوی و فرهنگی در توسعه و تعالی جامعه تاثیر چشمگیری دارد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر شعار ما قوی هستیم تاکید داشته اند، گفت: لازمه قوی بودن برخورداری از مولفه های مختلفی همچون همراهی مردم با نظام سیاسی، برخورداری از نیروی نظامی و تجهیزات کار آمد و به روز ، موقعیت جغرافیایی، ایدئولوژی و آرمانخواهی، برخورداری از رهبری با بصیرت و جامع نگر، نیروی انسانی و منابع طبیعی است که کشور و ملت ما دارای این مواهب و شاخص ها هستند؛ بنابراین می توانیم در جایگاه کشوری قوی ظاهر شویم.

رحیمی با تاکید بر اینکه ملتی که شهادت را سعادت می داند هرگز در برابر ظلم سر تبزرگ فرود نمی آورد مطرح کرد: استان فارس با داشتن 270 هزار رزمنده ، 38 هزار جانباز و 2 هزار آزاده گنجینه ای غنی از خالقان دفاع مقدس دارد که باید از توان و اندیشه و ابعاد معنوی این سرمایه گرانبها به نحو مطلوبی استفاده کنیم.

رئیس شورای نشر آثار و حفظ ارزش های دفاع مقدس استان فارس با اشاره به اینکه در سال 98 برنامه های خوبی به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد و برنامه های در خور توجهی نیز برای سال 99 تدوین شده است، افزود: باید برنامه های فاخر و اثر گذاری در راستای بیان اهداف شهدا در دستور کار مراسم چهل سالگی دفاع مقدس قرار گیرد.

تدریس و آموزش در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس در دانشگاه ها و همچنین توجه به ترویج فرهنگ دفاع مقدس در کانون خانواده ، پیگیری اخذ اعتبارات مورد نیاز در این حوزه و مکلف بودن دستگاه های اجرایی به همکاری با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در این جلسه به آنها پرداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بیش از هر زمان به پشتوانه فرهنگی دفاع مقدس نیاز داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از هر زمان به پشتوانه فرهنگی دفاع مقدس نیاز داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید