تعداد مورچه های کره زمین لو رفت

به گزارش انجمن گیگابلاگ، شمارش مورچه ها کمی شبیه شمردن دانه های شن در ساحل است.

تعداد مورچه های کره زمین لو رفت

به گزارش خبرگزاری انجمن گیگابلاگ، اما شش محقق ثابت نموده اند که برای این کار آماده هستند. آنها به آخرین و جامع ترین تخمین تعداد مورچه ها در دنیا رسیده اند؛ 20 کوادریلیون، این رقم 12 مگاتن زیست توده است که بیش از همه پرندگان وحشی و پستانداران با هم است.

بیشتر بخوانید:

زور فناوری های جنگی واشنگتن به مسکو می چربد؟

غیر از بازی ها، دلایل دیگری چون طلاق ، تک فرزندی،… و شبکه های اجتماعی در اغتشاشات موثرند

مورچه ها مهندسان مهم زیست بوم هستند که خاک را جابجا می نمایند، دانه ها را توزیع می نمایند و مواد آلی را بازیافت می نمایند. بعضی تحقیقات برای مشاهده نحوه پراکندگی مورچه ها در سراسر دنیا صورت گرفته است، اما تخمین دنیای از تعداد آنها وجود نداشت.

بنابراین برای این کار، محققان 12000 گزارش از پایگاه های داده به زبان های بسیاری، از جمله بلغاری و اندونزیایی را آنالیز کردند و 489 مطالعه را با روش های دقیق جمع آوری و شمارش مورچه ها یافتند.

بیشتر مطالعات روی مورچه ها فی نفسه متمرکز نبودند، بلکه بر روی سؤالات بزرگتر در خصوص تنوع زیستی و تکامل متمرکز بودند و فقط برای مورچه های نمونه رخ داد. این تیم از اینکه متوجه شدند که مورچه ها در منطقه ها استوایی چقدر متمرکز هستند، شگفت زده شدند، زیرا در آنجا در ساوانا و جنگل های مرطوب تعداد آنها بسیار زیاد است.

این تیم امروز در مجموعه مقالات آموزشگاه ملی علوم گزارش داد که تخمین نو دو تا 20 برابر بیشتر از برآوردهای قبلی است. اما نویسندگان معتقدند که احتمالاً دقیق تر است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "تعداد مورچه های کره زمین لو رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد مورچه های کره زمین لو رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید