تور مجازی پتروپاولوفسک ، کامچاتسکی؛ مرکز فرهنگی کامچاتکا

به گزارش انجمن گیگابلاگ، پتروپاولوفسک-کامچاتسکی مرکز صنعتی و فرهنگی شهر کامچاتکا با دیدنی های بسیار است؛ در این مطلب و از قاب یک تور مجازی، به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی سفر خواهیم کرد.

تور مجازی پتروپاولوفسک ، کامچاتسکی؛ مرکز فرهنگی کامچاتکا

پتروپاولوفسک-کامچاتسکی یکی از قدیمی ترین شهرهای روسیه است که در دورترین منطقه شرقی این کشور واقع شده است. تاریخچه این شهر کهن از سال 1697 میلادی آغاز می شود. زمانی که قزاق ها در خلیج آواچا (Avacha) قلعه ای را پیدا کردند که در آن پوست یک سری حیوان نگه داری می شد. حدود 500 سال بعد یعنی در تاریخ 17 اکتبر 1740 میلادی، یک تیم از کاوشگران منطقه کامچاتکا به رهبری الکسی چیرکوف وارد این منطقه شد. از تاریخ ورود این دسته از محققان با عنوان زادروز شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی یاد می شود.

طی سال 1854 دقیقا مابین اتفاقات جنگ کریمه که در سال های 1853 و 1856 در گرفت؛ شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی از طریق نیروهای فرانسوی محاصره شده بود. نبردی که در این شهر در جریان جنگ مورد بحث در گرفت، یکی از اساسی ترین و بزرگ ترین جنگ های نیمه دوم قرن 19 لقب گرفته است. البته که پتروپاولوفسک-کامچاتسکی پس از جنگ مذکور، به دست فراموشی سپرده و به خرابه ای در دل تاریخ تبدیل شد. دلایل فراوانی برای این قضیه وجود دارد. یکی از این دلایل، آب وهوای شدیدا سرد منطقه است. این شهر مثل منچستر و دوبلین، روی یک عرض جغرافیایی مشابه واقع شده است؛ اما این شرایط جوی، تحت تاثیر شرایط آب وهوایی روسیه، سردتر و شدیدتر هستند؛ سردتر از منطقه ها مشاهبی که در شمال اروپا یا قسمت اروپایی کشور روسیه واقع شده اند.

در روزهای سرانجامی نبرد کریمه و پس از مقاومت مرد پتروپاولوفسک-کامچاتسکی، نیروهای نظامی منطقه ذکر شده را ترک کردند و مردم غیر نظامی را هم همراه با خود به خارج از شهر بردند. موردی که باعث شد تا دومین موج از حمله نیروهای فرانسوی، دست آن ها را در پوست گردو بگذارد! این سرانجام ماجرای شهر نبود؛ چراکه پس از این نبرد بزرگ، مردم به شهر برگشتند و بازسازی شهر آغاز شد. شهری که بعدها به مرکز فرهنگی و صنعتی سرزمین کامچاتکا تبدیل شد. همراه ما باشید که از قالب تور مجازی قرار است به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی سفر کنیم.

پس از جنگ کریمه، توسعه شهر آغاز شد. توسعه ای که سرعت بالایی نداشت و این شهر در جریان توسعه پساجنگ، بیشتر به یک روستا با هزاران سازه و ساختمان مخروبه شبیه بود تا شهری بزرگ. این منطقه در آن سال ها وجود داشت تا به تجارت تسلیحات نظامی و علمی کمک کند. در سال 1923 منطقه پتروپاولوفسک محله ای کوچک بود که از چند خیابان تشکیل می شد و جمعیتی بالغ بر یک هزار و 500 نفر را در خودش جای می داد. با رسیدن سال 1928 میلادی و ساخته شدن تشکیلات ماهی گیری و صنعتی، شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی پا به عرصه وجود نهاد.

با وجود خرابی های بسیار زیادی که در این شهر به جا مانده؛ منطقه پتروپاولوفسک دارای بناهای دیدنی و تاریخی بسیار زیادی است. حدود 28 دیدنی تاریخی را در این شهر می توان پیدا کرد. در منطقه ها دور و شرقی روسیه می توانید بناهایی را پیدا کنید که به احترام مدافعان پتروپاولوفسک ساخته شده اند. بناهایی که برای دوران جنگ پتروپاولوفسک هم نیستند و در سال هایی مثل سال های قرن 20 تولید شده اند.

با وجود دیدنی های تاریخی و مذهبی پرتعداد، شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی در منطقه کامچاتکا کشور روسیه، با منظره های دیدنی اش است که شناخته می شود. منطقه شهروندنشین این سرزمین در نزدیکی خلیج آواچا واقع شده است. موقعیتی که باعث می شود مردم از زیبایی های دریایی و طبیعی لذت ببرند. خیابان اصلی این شهر در کنار تپه های میشن نایا (Mishennaya) و پتروپاولوفسکایا واقع شده است و به ساحل اوزرنوسکایا (Ozernovskaya) نیز راه دارد. از طریق بخش ابتدایی این مطلب و به واسطه تور مجازی، می توانید به این شهر زیبا سفر کرده و از دیدنی هایش بازدید کنید. انجمن گیگابلاگ روزانه مطالب مختلفی را با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه مند هستید، بازدید روزانه را از انجمن گیگابلاگ فراموش نکنید.

منبع: کجارو / airpano.com

به "تور مجازی پتروپاولوفسک ، کامچاتسکی؛ مرکز فرهنگی کامچاتکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجازی پتروپاولوفسک ، کامچاتسکی؛ مرکز فرهنگی کامچاتکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید