خبرنگاران افزایش 28 درصدی فراوری گوشت ماهی در هشترود

به گزارش انجمن گیگابلاگ، مراغه - خبرنگاران - مدیر جهاد کشاورزی هشترود از فراوری 256 تن گوشت ماهی سردآبی و گرمابی در این شهرستان در سال 98 اطلاع داد و گفت: این رقم در مقایسه با سال قبل از آن 28 درصد بیشتر شده است.

خبرنگاران افزایش 28 درصدی فراوری گوشت ماهی در هشترود

مجید احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با انجمن گیگابلاگ اضافه نمود: درحال حاضر تعداد 10 مزرعه پرورش ماهی در شهرستان فعال است که از این تعداد یک واحد پرورش ماهیان گرمابی و 9 واحد پرورش ماهیان سردآبی است.

وی اظهار کرد: وجود پایاب سد سهند در شهرستان ظرفیت مناسبی برای پرورش ماهی و توسعه آبزی پروری در شهرستان ایجاد نموده و با ارتقا سطح علمی پرورش دهندگان ماهی در سالجاری، میزان فراوری گوشت ماهی قابل افزایش است.

احمدی توضیح داد: پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان، موجب غنی شدن آب خروجی این استخرها و تامین املاح مورد احتیاج گیاهان زراعی به صورت محلول می گردد.

وی فراوری و ورود گوشت ماهی به سبد غذایی خانوار روستایی و شهری را از اهداف و مزایای پرورش ماهی در استخرهای ذخیره ذکر کرد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود اضافه نمود: در امسال با توجه به برگزاری کلاس های ترویجی و برنامه ریزی های اجرا شده پیش بینی می گردد 280 تن گوشت ماهی با کیفیت بالا در شهرستان فراوری گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران افزایش 28 درصدی فراوری گوشت ماهی در هشترود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 28 درصدی فراوری گوشت ماهی در هشترود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید