سرنگونی پهپاد متجاوز سعودی در صعده، ادامه حملات متجاوزان به یمن

به گزارش انجمن گیگابلاگ، ارتش یمن یک فروند هواپیمای جاسوسی ائتلاف سعودی را در حین انجام ماموریت خصمانه در آسمان شهر رازح در نزدیکی مرز با عربستان سرنگون کرد.

سرنگونی پهپاد متجاوز سعودی در صعده، ادامه حملات متجاوزان به یمن

به گزارش گروه سیاسی انجمن گیگابلاگ، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در آسمان شهر مرزی رازح در استان صعده سرنگون کردند.

یک مقام نظامی یمن توضیح داد: یک فروند پهپاد شناسایی ائتلاف سعودی در حین انجام ماموریت خصمانه در آسمان شهر مرزی رازح در استان صعده سرنگون شد.

ائتلاف سعودی در حالی از روز پنجشنبه آتش بس یکجانبه در یمن اعلام نموده که طی این دو روز به حملات هوایی و زمینی خود علیه این کشور ادامه داده است.

نیروهای ائتلاف سعودی همچنین ساعتی پیش با سلاح سنگین مناطق پراکنده در شهر رازح را هدف گرفتند.

رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی همچنین عصر روز آدینه پیشروی گسترده نیروهای ائتلاف سعودی در جبهه ناطع در استان البیضاء را هم دفع کردند.

در استان الحدیده هم مزدوران ائتلاف سعودی مناطق پراکنده از شارع الخمسین، حیس و شهر محاصره شده الدریهمی و منطقه کیلو16 به سمت الحاشدی را هدف حملات توپخانه ای گرفتند.

اتاق عملیات رصد تجاوزات دشمن در استان الحدیده تاکید نمود که ظرف 24 ساعت گذشته ائتلاف سعودی 99 بار آتش بس را نقض نموده است.

بنا به این گزارش 78 گلوله خمپاره و راکت و 74 مورد تیراندازی طی 24 ساعت گذشته در استان الحدیده ثبت شده است.

ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی-امارتی چهارشنبه این هفته از اعلام آتش بس یکجانبه در یمن اطلاع داد و گفت که این آتش بس از دیروز پنجشنبه شروع شد و قرار است به مدت دو هفته ادامه داشته باشد.

دولت نجات ملی یمن اما این اقدام را ناکافی دانست و گفت که آتش بس شامل لغو محاصره پنج ساله یمن نیز باشد و بدون پایان دادن به محاصره، آتش بسی در کار نخواهد بود؛ چرا که تبعات این محاصره سنگین تر از خود جنگ است.

عربستان سعودی و امارات عربی متحده بعد از پنج سال لشکرکشی و گسیل ارتش های اجاره ای به یمن با هدف سرکوب انقلاب مردم این کشور که ثمره ای جز رسوایی و شکست و ناکامی برای سران ریاض و ابوظبی نداشته، این روزها کرونا را بهانه قرار داده تا حملات خود به فقیرترین کشور عربی را اقدامی انسانی نشان دهند؛ به ویژه اینکه سازمان ملل طرفین درگیر را در یمن و سایر جاها مانند لیبی به توقف درگیری ها و تمرکز بر روی مقابله با کرونا دعوت نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سرنگونی پهپاد متجاوز سعودی در صعده، ادامه حملات متجاوزان به یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنگونی پهپاد متجاوز سعودی در صعده، ادامه حملات متجاوزان به یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید